Brazylijska rodzina cierpi na rzadką chorobę. Najmłodszy syn zrobił karierę w modelingu

Siedmioletni Samuel Silva z Brazylii urodził się z piebaldyzmem. Matka była gotowa zrobić wszystko, żeby chłopiec zaakceptował swój wygląd. Dziś siedmiolatek jest światowej klasy modelem.

Choroba nie dotyczy jedynie siedmiolatka. Jest powszechna w jego rodzinie. Jego matka Nivianei de Jesus Purifiçao i babcią Dona Dionisia posiadają podobne znaki na ciele. Typowymi objawami dla piebaldyzmu jest biały kosmyk włosów nad czołem i plamy o małej zawartości barwnika na skórze czoła, brwi, podbródka, klatki piersiowej, brzucha lub kończyn.

Zobacz wideo

Początkowo rodzice golili głowę chłopca, żeby ukryć biały pasek na włosach, ale po jakimś czasie zdecydowali, że powinien zaakceptować swoją chorobę i nie tylko podjęli decyzję o zapuszczeniu włosów, ale też założyli Samuelovi konto na Instagramie. Przyniosło mu ono międzynarodową sławę.

Chłopiec z rzadką chorobą genetyczną jest modelem 

Sesje zdjęciowe siedmioletniego Samuela Silva można oglądać w Junior Style London, Bazaar Kids, Dixie Magazine. Samuel osobiście pojawił się na branżowych wydarzeniach takich jak Toronto Fashion Week, Paris Fashion Week i London Kids Fashion Week. Dla jego rodziny to ogromny krok ku przełamywaniu tabu związanego z chorobą. 

 

Zarówno matka, jak i babcia Samuela, wielokrotnie doświadczały dyskryminacji ze względu na wygląd. Dona Dionisia była zmuszana do zakrywania ciała zabudowaną odzieżą, natomiast matka chłopca nigdy nie chciała tego robić.

Maja Hyży pokazała odważne zdjęcie z partneremOdważna ciążowa sesja Mai Hyży. Gwiazda pozuje zupełnie nago. "Raczej do zachowania w swoim albumie"

Nivianei akceptowała swój wygląd. Chodziła do szkoły w krótkich spódniczkach, topach z odkrytymi ramionami. Mimo to dzieci zaczęły przezywać ją "Uwolnić orkę". Nauczona doświadczeniem matka wiedziała, że musi zrobić wszystko, żeby jej dziecko było dumne z tego, jak wygląda.

 
Kiedy Samuel odpoczywa bez koszulki na plaży i widać białe plamy na jego ciele, ludzie zwracają na nie uwagę. Podchodzą i zadają te wszystkie nietaktowne pytania: Czy Samuel doznał obrażeń w wyniku pożaru?

- opowiadał wujek chłopca w rozmowie z Daily Mail. Poza tym, że Samuel zdaje sobie sprawę z tego, że jest inny od dzieci w swoim wieku, zaakceptował swój wygląd. Wszystkim opowiada o swoich "pięknych plamach". Chłopiec świetnie odnajduje się też w świecie modelingu. Uwielbia chodzić po scenie i pozować przed kamerą. Nie przeszkadza mu częste podróżowanie i bycie w centrum uwagi. 

 
Mamy nadzieję, że inne dzieci, które czują się inaczej, zobaczą, jak dobrze Samuel sobie radzi i będą dobrze czuć się z własnymi różnicami

- dodał jego wujek. 

Kamila, mama, która mieszka w SzwajcariiKamila, mama ze Szwajcarii: Wszelkie papiery i zgody wypełniałam między skurczami

Więcej o: