Filmy świąteczne: najlepsze filmy familijne na Święta Bożego Narodzenia

Filmy świąteczne to ulubione produkcje całych pokoleń widzów. Ich magiczna atmosfera sprawia, że znacznie łatwiej nam wprawić się w świąteczny nastrój.

Filmy o świętach: najnowsze produkcje obejrzymy dopiero za rok

Co roku do kin wchodzi co najmniej kilka produkcji świątecznych. Nie ma się co temu dziwić. Filmy o świętach zawsze gromadzą sporą publiczność i raczej zawsze są pozytywnie przyjmowane przez widzów. W końcu atmosfera świąt unosząca się na ekranie zmiękcza nasze odczucia i nawet pewne niedociągnięcia scenariusza czy realizacji jesteśmy w stanie łatwiej wybaczyć. 2020 rok będzie pod tym względem nieco inny. Wiele planowanych premier zostało odwołanych ze względu na sytuację epidemiczną i zamknięcie kin. Tak stało się w przypadku hitowych "Listów do M.", których czwarta odsłona miała pojawić się w kinach w listopadzie. Fani, których zyskała ta seria, będą musieli poczekać do 2021 roku, aby poznać dalsze przygody ulubionych bohaterów.

Listy do M. 4Listy do M. 4 mat. prasowe

Filmy świąteczne dla dzieci: znane i lubiane

Dzieciaki na co dzień uwielbiają oglądać przygody różnych bohaterów filmów animowanych. Świadczy o tym sukces produkcji, takich jak Shrek czy Madagaskar. Dlatego też specjalnie z myślą o nich powstały takie obrazy, jak "Pada Shrek" czy "Madagwiazdka", w których podziwiać można ulubionych bohaterów w świątecznej odsłonie. Ale nie tylko znane i lubiane formaty królują wśród świątecznych filmów dla dzieci. Oto kilka produkcji, które warto obejrzeć w czasie świąt:

 • Renifer Niko ratuje święta (2008)
  Mały renifer Niko odważnie walczy z wilkami, które atakują renifery. Ale to nic w porównaniu z tym, że będzie on musiał stawić czoło ich wodzowi, który chce zabić renifery z zaprzęgu św. Mikołaja i tym samym zniszczyć święta... Czy Niko podoła temu zadaniu?
 • Artur ratuje gwiazdkę (2011)
  Mikołaj przebywa na emeryturze, a jego obowiązki wypełnia najstarszy syn Steve. Musi on dotrzeć do wszystkich dzieci na czas. Kiedy prezentu nie dostaje 8-letnia Gwen, do pracy zabiera się Artur – najmłodszy syn Mikołaja.Artur ratuje Gwiazdkę, fot. zdjęcia promocyjne
 • Jack Frost (1998)
  Jest to film częściowo animowany. Tytułowy Jack Frost jest liderem kapeli i bardzo pragnie zostać sławnym muzykiem. Pewnego dnia wręcza swojemu synowi harmonijkę, po czym niedługo ginie w wypadku. Rok po tych wydarzeniach jego syn, Charlie, lepi bałwana, któremu ubiera szalik i czapkę taty. Gra mu także na harmonijce, co sprawia, że Jack wraca do życia w postaci śniegowego bałwana.

Jack FrostJack Frost filmweb.pl

Familijne filmy świąteczne: top 3

Choć co roku pojawiają się nowe familijne filmy świąteczne, to nie ulega wątpliwości, że każdy ma swoje ulubione produkcje, do których chętnie wraca zimową porą. Poniżej przedstawiamy nasz top 5 familijnych filmów świątecznych.

 • Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Jorku
  Zestawienie otwiera jeden z najpopularniejszych filmów świątecznych w naszym kraju. Święta bez Kevina nie są takie same. Pierwsza część filmu opowiada o przygodach 8-letniego chłopca, który w wyniku rozgardiaszu przedświątecznego pozostaje sam w domu, podczas gdy jego rodzina udaje się na ferie do Paryża. Tymczasem dwaj rabusie, przekonani, że dom jest pusty, szykują się do kradzieży. Rezolutny 8-latek postanawia obronić swoje terytorium, przygotowując niejedną zasadzkę na złodziei...

Kevin Sam w domuKevin Sam w domu Plakat filmu 'Kevin sam w domu' 1990

 • Święta last minute 
  Luther Krank i jego żona Nora za wszelką cenę chcą uniknąć męczących przygotowań do świąt. Mają dość przedświątecznych obowiązków, szukania prezentów itp. Jako że ich córka wyjeżdża, postanawiają udać się we dwoje na Karaiby. Szybko okaże się, że nie tak łatwo jest uciec przed świętami. Wszyscy wkoło próbują zmusić ich do przedświątecznych przygotowań, a dzień przed Wigilią córka wraca do domu. Co zrobią Krankowie? Czy poddadzą się wirowi świątecznych obowiązków?
 • W krzywym zwierciadle: Witaj Święty Mikołaju
  Przygody rodziny Griswoldów znane są wielu pokoleniom Polaków. W końcu film ma już ponad 30 lat. W świątecznej odsłonie widzimy jak Clark Griswold stara się uczynić wszystko, by jego rodzina była wyjątkowo szczęśliwa na Boże Narodzenie. Jednak nic nie idzie po jego myśli: za drzwiami pojawiają się niezapowiedziani goście, pieczołowicie rozwieszone lampki nie chcą świecić, a w pracy nie dostaje świątecznej premii... To wszystko jednak nie przeszkodzi Griswoldom spędzić wymarzonych świąt!

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty MikołajuW krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju kadr z filmu W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju, reż. Jeremiah S. Chechik

Zobacz wideo Świąteczne filmy. Jakie lubimy najbardziej?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.