300 plus ostatnie dni na złożenie wniosku. Inaczej pieniądze przepadną

W poniedziałek 30 listopada mija termin składania wniosków o 300 plus. Jeśli zależy ci na pieniądzach ze świadczenia "Dobry Start", musisz jak najszybciej złożyć wniosek o 300 plus. Inaczej pieniądze przepadną i w tym roku nie otrzymasz zwrotu za książki i przybory szkolne dziecka. Dla kogo 300 plus?

300 plus trafiło do wielu rodzin

30 listopada mija termin składania wniosków w programie "Dobry Start". Tylko do końca listopada rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia "Dobry Start". Warto wiedzieć, że w tym roku  przyznano już ponad 4 miliony świadczeń. A z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wynika, że większość uczniów już otrzymała wsparcie finansowe.

To bardzo dobry wynik, biorą pod uwagę, że rodzice i opiekunowie mają jeszcze czas na złożenie wniosku. Fakt, że przyznano już świadczenia zdecydowanej większości uprawnionych do tego osób dowodzi z jednej strony, że program stanowi realne wsparcie dla domowych budżetów, a z drugiej, że system działa poprawnie. Mimo pandemii wnioski rozpatrywane są bez zbędnej zwłoki

- poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz wideo Kiedy i gdzie składać wniosek o 300+?

300 plus ostatnie dni

Ale termin składania wniosków mija już niedługo! Nie można o tym zapomnieć i odkładać złożenia wniosku o 300 plus na ostatnią chwilę. Rodzice, którzy nie złożą wniosku o 300 plus do końca listopada – to jest do 30 listopada włącznie – mogą zapomnieć o pieniądzach. 300 plus przepadnie.

300 plus – wniosek

Przypomnijmy, 300 plus to jednorazowe wsparcie wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolnych. Dla kogo 300 plus? Dla wszystkich rodziców tych dzieci. Świadczenie przysługuje niezależnie od dochodu rodziców, na dziecko do 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Od 2019 roku 300 plus przysługuje także uczniom szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek o 300 plus najlepiej złożyć drogą elektroniczną – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej. Można też złożyć go w formie tradycyjnej, bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA