Znana mama o karmieniu piersią: Czułam presję, obwiniałam się, że nie zapewniam dziecku wystarczająco dużo pokarmu

Edwina Bartholomew, australijska dziennikarka i prezenterka telewizyjna zabrała głos w sprawie karmienia piersią. Przyznała, że było to dla niej wyjątkowo trudne doświadczenie.

Edwina Bartholomew, australijska dziennikarka i prezenterka telewizyjna, 5 czerwca 2019 roku w czasie programu śniadaniowego Sunrise, którego była wówczas gospodynią, oznajmiła, że wraz z mężem, Neilem Varcoe spodziewają się swojego pierwszego dziecka.18 grudnia urodziła córeczkę, którą nazwała Molly. Od tego czasu jej konto na Instagramie zostało zawładnięte zdjęciami ukochanej córeczki. Edwina chętnie publikuje zdjęcia swojego dziecka, pokazuje, jak teraz wygląda jej codzienność, jako matki pogodnego i energicznego dziecka. 

Spójrz w te oczy i sama sobie odpowiedz czy wartoKobiety często boją się karmienia jak porodu. Winni nadgorliwi "doradcy"?

Edwina Bartholomew zabrała głos w sprawie karmienia piersią

Karmienie piersią, zaraz obok porodu ze znieczuleniem, czy porodu poprzez cesarskie cięcie jest najbardziej drażliwym tematem związanym z macierzyństwem. Za każdym razem, gdy jakaś gwiazda wypowie się na któryś z tych tematów, w mediach - szczególnie społecznościowych - rozpoczynają się dyskusje internautów, często pojawia się fala hejtu, niezależnie od stanowiska osoby, która oficjalnie zabrała głos. Edwina Bartholomew postanowiła się jednak podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z karmieniem córeczki Molly.

 

Prezenterka telewizyjna przyznała, że czuła ogromną presję

Dziennikarka na portalu The Courier Mail napisała: 

Dla mnie to nie było łatwe. Miałam naprawdę prostą ciążę i szczerze mówiąc, spodziewałam się, że reszta będzie podobna

Szybko okazało się jednak, że jej oczekiwania nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Spodziewała się, że będzie bez problemów karmiła córeczkę piersią, jednak nie miała wystarczająco dużo mleka.

Czułam ogromną presję, obwiniałam się, że nie mogę zapewnić mojemu dziecku wystarczająco dużo pokarmu. Za każdym razem, gdy ktoś zaczynał ze mną rozmowę na ten temat, czułam się nieswojo

- dodała.

Karmienie noworodka, jak prawidłowo przystawiać dziecko do piersi? Pamiętaj: to dziecko przystawiamy do piersi, nie pierś do dziecka. Ważne, aby maluch dobrze chwycił sutek, wraz z otoczkąKarmienie piersią - zobacz co robisz dobrze, a co wymaga korekty

- dodała. Dziennikarka dała także doskonałą radę dotyczącą rozmów na temat karmienia piersią. Zrobiła to w sposób kulturalny i łagodny, jednak zdecydowany oraz dosadny.

Jeśli jesteś człowiekiem o dobrych intencjach, który chce nawiązać rozmowę z kobietą trzymającą na rękach dziecko, pamiętaj, że jej piersi to nie twoja sprawa

- zakończyła.

Zobacz wideo Mleko mamy to magiczna substancja. Obalamy 5 popularnych mitów na temat karmienie piersią
Więcej o: