Andrzejki 2020. Andrzejki w przedszkolu to nie lada wydarzenie. Jakie wróżby andrzejkowe dla dzieci w przedszkolu wybrać?

Andrzejki obchodzimy w Polsce w wigilię świętego Andrzeja - czyli w nocy z 29 na30 listopada. To jeden z tych dni, na które wiele dzieci czeka z utęsknieniem. Jakie wróżby andrzejkowe dla dzieci w przedszkolu będą najbardziej odpowiednie? Do najpopularniejszych wróżb andrzejkowych z pewnością zalicza się lanie wosku przez klucz, obieranie jabłka, a także wysypywanie szpilek na stół. Ale nie wszystkie te zabawy sprawdzą się podczas andrzejek w przedszkolu.

Andrzejki w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu na pewno nie będą obchodzone w nocy z 29 na 30 listopada. Choć tak nakazuje tradycja, to pamiętajmy, że zabawę andrzejkową dla przedszkolaków można przygotować dowolnego dnia. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby andrzejki w przedszkolu odbyły się rano czy też popołudniu. Wszak chodzi o dobrą zabawę i zapewnienie dzieciom rozrywki, a nie wypełnienie tradycji.

Zgodnie ze zwyczajem zresztą andrzejki były zarezerwowane dla niezamężnych kobiet. To właśnie one wróżyły sobie tego dnia, która z nich pierwsza wyjdzie za mąż.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Andrzejki 2020. Wróżby andrzejkowe - dla dzieci i młodzieży

Zobacz wideo Makijaż na Andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Andrzejki dla przedszkolaków

Andrzejki dla przedszkolaków nie wymagają wcale olbrzymiej pomysłowości. Wystarczy tradycyjnej wróżby andrzejkowe dostosować do wieku uczestników zabawy. I tak łowienie buzią jabłek z miski z wodą sprawdzi się na pewno, ale już rozsypywanie szpilek na stole już niekoniecznie. Wszak milusińscy mogliby zrobić sobie krzywdę. Jakie wróżby andrzejkowe dla dzieci w przedszkolu będą najlepsze?

Wróżby andrzejkowe dla dzieci w przedszkolu

Na pewno dzieciom spodoba się lanie wosku przez dziurkę od klucza. To w końcu najpopularniejsza zabawa andrzejkowa dla dzieci. Potrzebujemy tylko miski z zimną wodą, klucza o dużej dziurce i rozgrzanego wosku. To jednak zabawa, przy której nie możemy spuszczać najmłodszych z oczu. Warto też przygotować dzieciom wyścig z butów, przebijanie szpilką (na przykład plastikową lub drewnianą wykałaczką) serc wyciętych z papieru czy wspomniane łowienie jabłek zębami z miski wypełnionej wodą.

WIĘCEJ ZABAW ANDRZEJKOWYCH DLA DZIECI ZNAJDZIESZ TU: Andrzejki 2020. Wróżby andrzejkowe - dla dzieci i młodzieży

Więcej o: