Zabawy andrzejkowe 2020. Jakie zabawy andrzejkowe dla dzieci spodobają się najmłodszym?

Zabawy andrzejkowe to jedne z ulubionych imprez najmłodszych. Warto jednak wiedzieć, że kiedyś zabawy andrzejkowe wcale nie były dla dzieci. Były zarezerwowane wyłącznie dla niezamężnych kobiet. Tradycja tradycją, ale impreza andrzejkowa dla dzieci ucieszy naprawdę każdego! Jak przygotować dekoracje andrzejkowe? I jakie zabawy andrzejkowe dla dzieci będą najlepsze?

Andrzejki 2020. Zabawy andrzejkowe dla dzieci

Andrzejki organizujemy w nocy z 29 na 30 listopada. W przeddzień imienin Andrzeja organizujemy także imprezy andrzejkowe dla dzieci.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Andrzejki 2020. Kiedy są andrzejki? 29 listopada czy 30 listopada?

Impreza andrzejkowa dla dzieci nie wymaga olbrzymiego nakładu pracy. Wystarczy przygotować wyjątkowe zabawy andrzejkowe dla dzieci, a najmłodsi goście będą zachwyceni.

Jakie zabawy andrzejkowe sprawdzą się najlepiej? Na pewno maluchy będą chciały lać wosk przez dziurkę od klucza. To w końcu najpopularniejsza zabawa andrzejkowa dla dzieci. Warto też przygotować dzieciom wyścig z butów, przebijanie szpilką serc wyciętych z papieru czy łowienie jabłek zębami z miski wypełnionej wodą.

WIĘCEJ ZABAW ANDRZEJKOWYCH DLA DZIECI ZNAJDZIESZ TU: Andrzejki 2020. Wróżby andrzejkowe - dla dzieci i młodzieży

Zobacz wideo Makijaż na Andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Dekoracje andrzejkowe

Warto zadbać także o odpowiednią oprawę imprezy andrzejkowej dla dzieci i przygotować dekoracje andrzejkowe. Nie muszą być one tak straszne jak te halloweenowe, ale wiele motywów będzie podobnych. Przyda się pajęcza sieć, szklane kule do wróżb i strój wróżki.

Dzieci na pewno docenią takie dekoracje andrzejkowe jak lampiony (możesz wykorzystać te przygotowane na Halloween z dyni, sposób wykonania znajdziesz tu: Dynia na Halloween 2020. Co wyciąć z dyni na Halloween? Szablony i pomysły), a możesz też poustawiać w domu – najlepiej na wysokich parapetach – mnóstwo świeczek. Przygaszone światło zadba o odpowiedni nastrój. Jako dekoracje andrzejkowe sprawdzą się także złote girlandy z gwiazdek czy rysunki czarnych kotów przyklejone na ścianach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA