Andrzejki 2020. Wróżby andrzejkowe - dla dzieci i młodzieży

Andrzejki 2020 zbliżają się wielkimi krokami. Już w nocy z 29 na 30 listopada będziemy mogli wróżyć i pysznie się przy tym bawić! Choć wróżb andrzejkowych nikt nie bierze na serio, to jednak każdy mile je wspomina. Pomysły na wróżby na andrzejki dla dzieci i wróżby andrzejkowe dla młodzieży znajdziecie poniżej.

Wróżby na andrzejki

Wróżby andrzejkowe towarzyszą zabawom, które tradycyjnie urządzamy w nocy z 29 na 30 listopada. Andrzejki odbywają się bowiem w wigilię święta Andrzeja. Choć pochodzenie zwyczaju nie jest znane, wiele podań wskazuje na tradycję grecką.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Andrzejki 2020. Kiedy są andrzejki? 29 listopada czy 30 listopada?

Wróżby andrzejkowe dla dzieci i młodzieży

Wróżby andrzejkowe to oczywiście jedynie pretekst do spotkań i urządzania imprez, domówek. Świetnie jednak sprawdzają jako atrakcja dla dzieci i młodzieży. Podczas wróżb andrzejkowych dla dzieci i młodzieży warto wykorzystać przedmioty codziennego użytku – sprawdzą się jabłka, igły, klucze, a nawet buty. Poniżej znajdziecie kilka przykładów wróżby na andrzejki dla dzieci i wróżb andrzejkowych dla młodzieży.

Wróżby na andrzejki dla dzieci - wróżba z butów

Maluchom na pewno spodoba się wyścig butów. Od ściany do progu drzwi ustawiamy buty – jeden za drugim. Czyj but jako pierwszy przekroczy próg, ten pierwszy zmieni stan cywilny: ożeni się lub wyjdzie za mąż.

Zobacz wideo Makijaż na Andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Wróżby na andrzejki dla dzieci - kartki z zawodami

Na karteczkach zapisujemy różne zawody i profesje. Zginamy karteczki i wrzucamy do naczynia. Każde dziecko losuje karteczek i odczytuje swój przyszły zawód.

Wróżby andrzejkowe dla młodzieży - lanie wosku

Jedną z najbardziej popularnych wróżb andrzejkowych jest lanie wosku. Najlepiej robić to przez dziurkę od klucza. Z garnuszka lejemy wosk na wodę, przez dziurkę klucza. Gdy zastygnie, podnosimy rzeźbę z wosku i podświetlamy ją latarką. Cień rzucany na ścianę przez figurę, ma przepowiadać przyszłość. Interpretacja może być dowolna.

Wróżby andrzejkowe dla młodzieży – wróżba ze szpilek

Pudełeczko pełne szpilek wysypujemy na stół. Szpilki „tworzą” jakąś literę. Doszukujemy się znaczeń na przygotowanej wcześniej liście z interpretacją poszczególnych liter. M może oznaczać wielką miłość, a P podróże.

WIĘCEJ NA TEMAT WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH: Wróżby andrzejkowe 2019: lanie wosku, przebite serca i inne pomysły

Więcej o: