Nietypowe imiona dzieci gwiazd. Co oznaczają Nena, Alikia, Xavier i Fabienne?

Lara Gessler niedawno ogłosiła, że jej córka ma na imię Nena. Młoda mama dołączyła tym samym do grona gwiazd, które decydują się na nadawanie swoim dzieciom oryginalnych imion. Wśród nich znajduje się m.in. Katarzyna Skrzynecka i Michał Wiśniewski. Co znaczy Nena, Alikia, Ilia i Fabienne?

Imiona dzieci gwiazd nieustannie budzą zainteresowanie. Niedawno Lara Gessler ogłosiła, że jej córka ma na imię Nena, co odbiło się szerokim echem w sieci. Restauratorka wyjaśniła w rozmowie z Vivą, że Nena to imię, które według niektórych źródeł ma korzenie rzymskie, a według innych hebrajskie.

Imię jest bardzo ciepłe, a do tego w taki sposób zwraca się w Hiszpanii do małych dziewczynek

- opowiadała Lara Gessler w rozmowie z dwutygodnikiem.

Warto jednak zauważyć, że Gessler nie jest odosobniona w swoim wyborze. Coraz więcej gwiazd stawia na oryginalność i wybiera imiona, które nie cieszą się popularnością w Polsce. Można do nich zaliczyć, chociażby Fabienne Wiśniewską czy córkę Katarzyny Skrzyneckiej - Alikię. Co oznaczają? 

Lara GesslerLara Gessler po raz pierwszy pokazała córkę i zdradziła, jakie ma imię. Jest niespotykane, a jego znaczenie zaskakuje

Alikia. Jakie jest znaczenie imienia córki Katarzyny Skrzyneckiej?

Każdy, kto obserwuje Katarzynę Skrzynecką w mediach społecznościowych, wie, że jest wielbicielką greckiego krajobrazu. Aktorka zdecydowała się więc na nadanie swojej córce imienia tamtejszego pochodzenia. Alikia po grecku oznacza "krystaliczna, szczera i szlachetna". 

 

Fabienne. Jakie jest znaczenie imienia córki Michała Wiśniewskiego?

Dzieci są dla mnie czymś bardzo wyjątkowym i dlatego wybrałem imiona Xaviera, Fabienne, Etiennette, ponieważ są one bardzo rzadko używane. Przez to chciałem nadać dzieciom wyjątkowość
Zobacz wideo Michał Wiśniewski wziął udział w strajku artystów na Starym Mieście w Warszawie

- mówił w jednym z wywiadów Michał Wiśniewski. Trzeba przyznać, że mu się udało. 

Fabienne to imię, które często można spotkać w literaturze i kinematografii francuskiej. To właśnie tamtejsza kultura zainspirowała Michała Wiśniewskiego. We Francji Fabienne to nic innego, jak: "budząca sympatię". 

 

Etinette. Jakie jest znaczenie imienia córki Michała Wiśniewskiego?

Trzeba przyznać, że Michał Wiśniewski wykazał się ponadprzeciętną kreatywnością przy wyborze imion dla swoich dzieci. Etinette pochodzi nie z Francji, a z Grecji. A córka Michała Wiśniewskiego i Anny Świątczak nosi imię, które można przetłumaczyć na język polski, jako: "Stefania". 

 

Vivienne. Jakie jest znaczenie imienia córki Michała Wiśniewskiego?

Najmłodsza córka lidera Ich Troje i jego trzeciej żony Anny Świątczak nosi imię, które powstało od łacińskiego słowa vivianus i oznacza pełnię życia. 

 

Xavier. Jakie jest znaczenie imienia syna Michała Wiśniewskiego?

Xavier to imię pochodzenia hiszpańskiego. Tym mianem określa się osobę "radosną i szczerą".

 

Noah. Co oznacza imię syna Sary i Artura Boruców?

Imię, które wybrali dla swojego potomka Sara i Artur Borucowie to odpowiednik imienia Noe. Jest pochodzenia żydowskiego. Oznacza odpoczynek i pocieszenie.

 

Liam. Co oznacza imię syna Mariny i Wojciecha Szczęsnych?

Liam to imię, które ma pochodzenie celtyckie i oznacza „silny i opiekuńczy”.

 

Maja Bohosiewicz z mężemMaja Bohosiewicz radzi rodzicom: Polecam sobie pogratulować, że wychowuje się kogoś, kto ma własne zdanie

Więcej o: