Edyta Pazura w szczerym wyznaniu o depresji. "Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, szantaż..."

Edyta Pazura opublikowała szczere wyznanie na Instagramie. Opowiedziała, w jakich okolicznościach zaczęła chorować na depresję. - Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, lament obcych kobiet, szantaż... - napisała żona Cezarego Pazury.

Edyta Pazura jest w związku z aktorem Cezarym Pazurą od 2009 roku. Para wychowuje wspólnie trójkę dzieci. Córki: Amelię i Ritę oraz syna Antoniego. Ostatnio celebrytka przyznała, że temat depresji nie jest jej obcy. Na kanale na YouTube Edyta Pazura rozmawiała z psychiatrą o tej chorobie. Na Instagramie opisała, że było to dla niej "bardzo emocjonalne". 

Cezary Pazura, Edyta PazuraEdyta Pazura o tym, czego nauczyło ją macierzyństwo. "Od kiedy zostałam matką wiem, że można korzystać z toalety z dzieckiem na rękach"

Edyta Pazura: Wiele osób z depresją potrafi udawać. "Tylko nie mów nikomu" 

Wiem, że osoby z depresją potrafią świetnie udawać. Kiedy miała przyjechać moja mama, ubierałam najlepsze ciuchy, kręciłam włosy na wałki i robiłam smoke eyes

- przyznała się Pazura. Zaznaczyła, że to mąż dostrzegł chorobę u Edyty i zachęcił ją do wizyty u lekarza. 

Wiem, że wstyd nie jest dobrym doradcą, choć sama, jak wyszłam z gabinetu, pierwsze co powiedziałam mojemu mężowi to: Tylko nie mów nikomu

- czytamy we wpisie. Edyta Pazura opisała, co złożyło się na to, że miała później depresję.

Edyta Pazura miała dwie zagrożone ciąże, straciła dom... "I przyszła ona: Pani Depresja"

Przeżyłam dwie zagrożone ciąże, publiczne łgarstwo, lament obcych kobiet, szantaż, ataki fanatycznych użytkowników Instagrama i równie fanatycznych ludzi, którzy z całych sił pragnęli mi zaszkodzić. Otruto nam psa, śmierć bliskich, a dom spalił się w dziwnych okolicznościach

- wyznała. Dodała, że zdawało jej się, że po tym wszystkim nic już jej rodzinie nie zaszkodzi, ale przyszła "Pani Depresja".

Depresja poporodowa to problem wielu kobietMama z depresją: Z wściekłości waliłam rękami w ścianę

Edyta Pazura: Wszystko doprowadzało mnie do płaczu

W rozmowie na kanale na YouTube Edyta opowiadała:

Byłam smutna, przygnębiona, wszystko doprowadzało mnie do płaczu - film, bajka. Odczuwałam brak koncentracji, który była dla mnie bardzo uciążliwy. Po cichu, po cichu się do mnie wkradała.

Edyta Pazura przyznała, że najgorszy czas przetrwała dzięki terapii i bliskim osobom.

Dzięki niej przekonałam się, że mam najwspanialszą rodzinę na świecie i cudownego partnera

- opisała.

 
Zobacz wideo Jak wspierać osobę chorą na depresję?
Więcej o: