Tatiana Okupnik chciała podwiązać jajowody. Lekarz: "W Polsce ten zabieg nie jest legalny"

Tatiana Okupnik jest oburzona faktem, że w naszym kraju nie można poddać się zabiegowi podwiązania jajowodów, a wazektomia jest legalna. "Dla mnie dwójka dzieci to pełnia szczęścia i jednocześnie limit moich prokreacyjnych możliwości".

Tatiana Okupnik jest mamą Matyldy, która urodziła się w 2016 roku i Tymona, który pojawił się na świecie w 2018 roku. Piosenkarka często opowiada o tym, jak dużym obciążeniem były dla niej obie ciąże i początki macierzyństwa. W świetle decyzji trybunału konstytucyjnego w sprawie aborcji i strajku kobiet gwiazda napisała na Instagramie:   

Wiem, że dla mnie dwójka dzieci to pełnia szczęścia i jednocześnie limit moich prokreacyjnych możliwości. Nie byłabym w stanie pod względem fizycznym ani psychicznym po raz kolejny przejść przez ciążę, poród, opiekowanie się małym szkrabem.

Tatiana Okupnik nie ukrywa tego, jak ciężko zniosła ciąże

Piosenkarka nigdy nie kryła się z faktem, że zarówno ciąża, jak i poród i później opieka nad niemowlakiem, były dla niej ogromnym i bardzo trudnym przeżyciem. Za pierwszym i drugim razem. Gwiazda wyznała: 

Dla mnie stawanie się mamą to długi i złożony proces, który spowodował, że wiele razy czułam się zagubiona, nie mogłam się odnaleźć w tej roli. Przekonałam się na własnej skórze, ze macierzyństwo jest bardzo złożone. Oprócz piękna, miłości, radości, dumy, szczęścia, może przynieść zagubienie, strach, ból, znużenie i inne ciemne emocje. 

- dodała. W dalszej części swojego rozbudowanego posta opowiedziała m.in.: o problemach zdrowotnych podczas ciąży i wyjaśniła, że w jej przypadku również antykoncepcja nie jest prostą sprawą.

Tatiana OkupnikTatiana Okupnik Tatiana Okupnik - instagram

Tatiana Okupnik poprosiła lekarkę o podwiązanie jajowodów

Piosenkarka musiała minionego lata poddać się kolejnej już operacji ginekologicznej.  

Przed zabiegiem poprosiłam o podwiązanie jajowodów. Lekarka rozumiała w pełni moją prośbę, ale poinformowała mnie o tym, że w Polsce ten zabieg nie jest legalny. Moja reakcja to szok, wkurzenie, niezrozumienie. Jadąc do szpitala po drodze mijałam banery z reklamami wazektomii...

- napisała. Piosenkarka nie może zrozumieć jak to możliwe, ze mężczyzna w Polsce może zdecydować o tym, ze nie chce mieć więcej potomstwa, a jej taki wybór nie jest dany.

Jaka jest różnica między mną a moim partnerem, oprócz takiej, że on ma prącie, a ja waginę?

- pyta?

Wazektomia, rzeczywiście, jest w Polsce legalna, ale jest u nas kontrowersyjnym zabiegiem, dlatego w masowej świadomości funkcjonuje jako coś zakazanego. Brak jednak w naszym prawie przepisu, który zakazywałby wykonywania takiego zabiegu.

Zobacz wideo Czy różyczka w czasie ciąży jest niebezpieczna?
Więcej o: