"Baby Shark" najchętniej słuchanym utworem na YouTube. Rodzice nie są zaskoczeni

"Despacito" Luisa Fonsi jeszcze do niedawna była najchętniej odtwarzaną piosenką w popularnym serwisie YouTube. Odtworzono ją ponad siedem miliardów razy! Jednak nawet taki hit musiał oddać palmę pierwszeństwa piosence... dla dzieci. Domyślacie się już, jaki utwór jest obecnie numerem jeden? Rodzice z pewnością już wiedzą. To "Baby Shark"! "Baby Shark" bije rekordy popularności wśród najmłodszych już od kilku lat.

"Baby Shark" na pierwszym, "Despacito" na drugim miejscu

Utwór "Despacito" Luisa Fonsi pojawił się na serwisie YouTube prawie cztery lata temu – a dokładnie 12 stycznia 2017 roku. Bardzo szybko skradł serca fanów tego rodzaju muzyki na całym świecie. Co więcej żadna dyskoteka, wesele czy zwykła domówka nie mogą się odbyć bez tej piosenki!

Nic dziwnego, że "Despacito" stało się numerem jeden na wszystkich listach przebojów. Utwór Luisa Fonsi zdobył łącznie aż czterdzieści cztery platynowe i cztery diamentowe płyty. W serwisie YouTube doczekał się ponad siedmiu miliardów odtworzeń. Szybko więc zdeklasował rywali i stał się numer jeden także w tym popularnym na całym świecie serwisie.

Zobacz wideo "Nie w moim stylu ta piosenka jest" - dzieci o kultowej piosence lat 80-tych

Z pewnością wiele osób zdziwiło się niezmiernie, kiedy ich ulubiony utwór spadł na drugie miejsce. A zdziwienie było tym większe, że musiał oddać pierwsze miejsce na podium piosence dla dzieci! "Baby Shark" skradł serca małych i dużych dzieci!

"Baby Shark" numerem jeden

Utwór "Baby Shark" wykonywany przez Hope Segoine od listopada zajął zaszczytne pierwsze miejsce najczęściej oglądanych wideo. Kto wykonywał "Baby Shark" w oryginalne? Nie wiadomo. Muzyka prawdopodobnie jest przyśpiewką skautów. Ale wiele osób rości lub rościło sobie prawa do "Baby Shark". Niedawno muzyk Jonathan Wright pozwał producenta "Baby Shark". Artystka uważa, że w 2011 roku nagrał bardzo podobną wersję piosenki i podlega ona w związku z tym prawom autorskim. Sprawa wciąż nie została rozstrzygnięta.

Jeśli nie znacie jeszcze piosenki "Baby Shark", koniecznie jej posłuchajcie!

 

Interesująca jest także lista innych popularnych utworów na YouTubie. Prezentuje się następująco:

  1. Baby shark - Pinkfong Kids’ Songs & Stories (7,05 mld wyświetleń)
  2. Despacito - Luis Fonsi (7,04 mld wyświetleń)
  3. Shape of you - Ed Sheeran (5,05 mld wyświetleń)
  4. See you again - Wiz Khalifa i Charlie Puth (4,79 mld wyświetleń)
  5. Masha and the Bear - Get Movies (4,36 mld wyświetleń)
  6. Johny Johny Yes Papa - LooLoo Kids (4,14 mld wyświetleń)
  7. Uptown Funk - Mark Ronson i Bruno Mars (3,99 mld wyświetleń)
  8. Gangnam Style - PSY (3,84 mld wyświetleń)
  9. Learning Colors - Miroshka TV (3,65 mld wyświetleń)
  10. Sorry - Justin Bieber (3,65 mld wyświetleń)
Więcej o: