Aleksandra Żebrowska pochodzi z wielodzietnej, katolickiej rodziny. "Znam uroki i cienie macierzyństwa"

Aleksandra Żebrowska pokazała zdjęcie sprzed 27 lat i skomentowała decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji. Stwierdziła, że to spowoduje traumę, z jaką wiele kobiet nigdy sobie nie poradzi.

Aleksandra Żebrowska jest aktywna w mediach społecznościowych i często wypowiada się o tym, co się dzieje w kraju. Postanowiła poruszyć także temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej zakazu tzw. aborcji eugenicznej. 

Jestem najstarsza z ośmiorga rodzeństwa. Jestem też mamą trojga dzieci. Znam uroki i cienie macierzyństwa. Wiem, co to znaczy być w ciąży. Wiem, co to znaczy ciążę stracić

- napisała Aleksandra Żebrowska. Wspomniała, że dla wielu matek wizyta na USG jest niezwykle szczęśliwym momentem, gdy poznają płeć swojego dziecka i lekarz mówi, że wszystko rozwija się poprawnie. Podkreśla jednak, że nie zawsze tak jest.

 

Żebrowska: Po raz kolejny kościół katolicki wraz z polskim rządem dają ciała 

"Nie wiem, jak to jest podczas takiego badania dowiedzieć się, że twoje wyczekiwane dziecko nie ma szans na przeżycie ze względu na wrodzone wady płodu, że prawdopodobnie umrze jeszcze w ciąży lub tuż po porodzie. Ale między innymi dzięki mojej katolickiej rodzinie wiem, że nie śmiałabym dyktować drugiej kobiecie, co ma w takiej sytuacji zrobić" - wyjaśniła Żebrowska. 

Nie mam prawa nazywać jej ciąży płodem i kazać ją przerwać, tak samo, jak nie mam prawa kazać jej płód nazywać dzieckiem, które musi urodzić i patrzeć, jak cierpi

- dodała. Wyjaśniła, że "być w ciąży to nie znaczy wesoło hasać z okrągłym brzuszkiem i 'najwyżej oddać' albo pochować maleństwo tuż po porodzie". "To trauma, z jaką wiele kobiet nigdy sobie nie poradzi. Po raz kolejny kościół katolicki wraz z polskim rządem dają ciała" - wytłumaczyła.

 

Zobacz też: Joanna Koroniewska: Przeszłam bardzo wiele, jako ciężarna, mam za sobą traumatyczne przeżycia

Zobacz wideo W Warszawie trwają protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego
Więcej o: