Jakie są październikowe dzieci? Sumienne i empatyczne. I żyją dłużej niż te urodzone wiosną

Statystyki podają, że w październiku rodzi się mniej dzieci niż we wrześniu czy sierpniu. Przychodzi wtedy na świat więcej chłopców niż dziewczynek. Okazuje się, że dzieci urodzone właśnie w dziesiątym miesiącu roku żyją dłużej niż te urodzone wiosną. Jakie są październikowe dzieci?

W październiku rodzi się mniej dzieci

Dzieci urodzone w październiku były poczęte na przełomie grudnia i stycznia. Dziwi więc nieco fakt, że przychodzi ich na świat mniej niż w miesiącach wiosennych czy letnich. Wszak to czas zabaw sylwestrowych i świąt. Mamy wtedy więcej czasu, jesteśmy bardziej wypoczęci i skorzy do miłosnych uniesień. Co trzeba wiedzieć o dzieciach urodzonych w październiku?

Październikowe dzieci w pracy

Dzieci urodzone w październiku są bardzo sumienne. Są świetnymi, wytrwałymi i cierpliwymi pracownikami. Wszystkie obowiązki wykonują bardzo starannie. Zawsze można na nich polegać. Świetnie sprawdzą się w roli mediatora czy sędziego. Z uwagą wysłuchają bowiem argumentów obu stron i podejmą właściwą decyzję.

W pracy unikają wyścigu szczurów. Można by powiedzieć, że nie są ambitne. Jednak cenią sobie po prostu pracę na własne konto i są typem indywidualistów.

Zobacz wideo Ciasteczka z wróżbą

Zdrowie październikowych dzieci

Dzieci urodzone w październiku są wyjątkowo wrażliwe. Zdarza się, że borykają się z depresją, nerwicami czy zaburzeniami lękowymi. Jeśli chodzi o zdrowie fizyczne, jest ono bardzo kruche. Dzieci październikowe łatwo łapią infekcje, przeziębiają się. Są podatne na wszelkie alergie pokarmowe i skórne.

Mimo licznych problemów zdrowotnych pozostają aktywne i cenią sobie sportowy styl życia. Lubią uprawiać liczne dyscypliny, więc są zazwyczaj w dobrej formie.

Październikowe dzieci - horoskop

Dzieciom z października towarzyszy znak zodiaku Wagi i Skorpiona – zależy od tego, w której połowie miesiąca przyjdą na świat. Wagi są pokojowe, a Skorpiony uparte. Oba znaki jednak łączy miłość do rodziny i stawianie jej na pierwszym miejscu w życiu. O miłość i przyjaźń – tak jak o rodzinę – walczą do końca. Są przy tym uczuciowe i bardzo łatwo je zranić.

Dzieci urodzone w październiku są pogodne, miłe, wręcz czarujące. Mają prawdziwy talent do zjednywania sobie grupy, w której się znajdują. Trudno się z nimi nudzić!

Więcej o: