Zmiana czasu a wpływ na zdrowie. Kiedy zmiana czasu 2020?

Zmiana czasu 2020 z letniego na zimowy już niedługo. Od lata zmiana czasu odbywa się w ostatni weekend października. Nie inaczej jest w przypadku zmiany czasu 2020. Choć niektórzy cieszą się z dodatkowej godziny snu, inni wręcz przeciwnie. U wielu osób zmiana czasu wpływa na stan zdrowia.

Zmiana czasu 2020. Czas letni zmieniamy na zimowy

Zmiana czasu istotnie wpływa na nasze życie. I to nie tylko dlatego, że możemy dłużej spać czy dlatego, że wcześniej robi się ciemno na dworze. Zmiana czasu o jedną godzinę może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Zmiana czasu 2020. Kiedy zmiana czasu?

Zmiana czasu z letniego na zimowy od lat niezmiennie odbywa się w ostatni weekend października. W tym roku przypada to dokładnie na noc z 24 na 25 października. Przesuwamy wskazówki zegarków o godzinę wstecz. Z godziny 3:00 zmieniamy czas na godzinę 2:00.

Wiele osób cieszy się, bo będzie mogła spać godzinę dłużej. Ale nie wszystkich to dotyczy. Osoby pracujące na nocną zmianę, będą pracowały godzinę dłużej! To oczywiście godzina nadliczbowa, ale nie zmienia to faktu, że osoby te będą bardziej zmęczone.

Zobacz wideo Zmiana czasu może być śmiertelna w skutkach

Zmiana czasu 2020. Skutki dla zdrowia

Niestety zmiana czasu na niektórych wpływa niekorzystnie. Odczuwają większe zmęczenie, nawet wzmożoną senność w ciągu dnia. Zupełnie naturalnym wydają się także być kłopoty z zasypianiem wieczorem. Chyba najgorszym i najbardziej dokuczliwym skutkiem zmiany czasu są pojawiające się u niektórych osób, tych bardziej wrażliwych na zaburzenie rytmu dobowego organizmu, silne bóle głowy.

Jak sobie z tym poradzić? Na pewno warto przestawiać swój organizm już wcześniej. Z przynajmniej kilkudniowym wyprzedzeniem powinniśmy zacząć wcześniej chodzić spać. Zioła pomagające w zasypianiu także mogą być świetnym rozwiązaniem. Pozostaje też mieć nadzieję, że to jedna z ostatnich zmian czasu, które nas czekają. Parlament Europejski planuje bowiem u jednolicić czas.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT:  Zmiana czasu. Czy najbliższa zmiana czasu będzie ostatnią?

Więcej o: