Skandaliczne wyzwanie na TikToku. Rodzice rzucają dziećmi w rytm piosenki. Nie powtarzajcie tego w domu

Na TikToku co jakiś czas pojawiają się wyzwania dla rodziców, które są niebezpieczne dla dzieci. Tym razem dorośli rzucają swoimi dziećmi w rytm piosenki. Przypominamy, czym jest zjawisko trolll parentingu i jakie są jego konsekwencje.

Niebezpieczne wyzwania na TikToku

TikTok coraz częściej wykorzystywany jest w niewłaściwy sposób. Niedawno Jakub Andrzejczak, doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na swoim profilu na Facebooku opisał niebezpieczne "zabawy" w wirtualnym świecie. - Na świecie jest niezliczona liczba osób, które wyrządzają swoim dzieciom krzywdy o wiele większe niż te, które możecie tu zobaczyć. Chodzi o to, że ktoś uznaje, że to modne, popularne, hajpowe, normalne - stwierdził. 

Rodzice rzucają swoimi dziećmi

Na jednym z filmików, który wywołał oburzenie wśród internautów, mama wylała na twarz swojego dziecka mleko. W tle słychać było piosenkę Robbiego Doherty & Keeesa "Pour The Milk". Tym razem rodzice publikują nagrania, w których widać jak tańczą z dzieckiem do znanej piosenki "Baby" rapera Blueface i w pewnym momencie wyrzucają pociechę poza kadr. Tekst piosenki w tłumaczeniu na język polski to: Nie ma dziecka, nie możemy mieć dziecka. Jeśli nie zastosujesz planu B, zawsze jest plan C. 

Troll parenting i jego skutki dla dziecka 

To, co robią rodzice na TikToku, jest niebezpieczne dla dziecka. Niedawno rozmawialiśmy z psycholożką na temat długofalowych skutków dla pociech, wynikających z takiego zachowania rodziców. 

Większość rodziców wie intuicyjnie, co jest dobre dla dziecka. Jest jednak pewna grupa, która z różnych powodów tego nie czuje albo, co gorsze, realizuje własne 'interesy', posługując się wizerunkiem pociechy

- mówiła psycholożka Sylwia Sitkowska. - Pamiętaj, że dla swojego dziecka, jesteś największym gwarantem poczucia bezpieczeństwa - nie psuj tego - zaapelowała do rodziców i wyjaśniła, dlaczego nie należy udostępniać wizerunku własnych dzieci, szczególnie w ośmieszający sposób w mediach społecznościowych. - Takie doświadczenie, może mieć długofalowe skutki - np. nawracającą emocję upokorzenia, lęk czy obniżone poczucie własnej wartości - stwierdziła. Przeczytaj cały artykuł: Troll parenting. "Większość rodziców wie, co jest dobre dla dziecka. Jest jednak grupa, która tego nie czuje".

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.