Fryzury dla chłopców- samuraj, grzybek, fryzura surfera, a może irokez?

Fryzury dla chłopców wbrew pozorom są dość zróżnicowane. Planujesz wizytę u fryzjera i zastanawiasz się, które uczesanie będzie najlepsze dla Twojego syna? Sprawdź z nami najmodniejsze fryzury dla chłopców w sezonie 2020/2021.

Fryzury chłopięce- co jest teraz modne?

Fryzury chłopięce w stylu ''na krótko'' już dawno odeszły w zapomnienie. Aktualnie bardzo modne są precyzyjne cięcia z dużą ilością szlaczków i mocno zaznaczonych przedziałków oraz delikatne fale. Do łask wracają też fryzury tradycyjne. Poniżej prezentujemy przegląd w kategorii modne fryzury dla chłopców na nadchodzący sezon. 

Zobacz też: Fryzury dla dziewczynek- koczki wiewióreczki, grzywka, czy bąbelkowy kucyk?

Fryzury chłopięce dla cierpliwych: samuraj 

Fryzura dla chłopców samuraj wymaga cierpliwości, na czubku głowy włosy powinny być długie i trzeba trochę poczekać zanim urosną, tak aby dało się je związać. Kolejna cecha charakterystyczna tej fryzury to mocno przystrzyżone boki, o które należy regularnie dbać, w przeciwnym razie samuraj traci swój kształt. Co więcej, codziennie przed szkołą lub przedszkolem w przypadku samuraja trzeba wiązać koczek lub kitkę przy pomocy gumki. To opcja zdecydowanie dla cierpliwych. 

Fryzury dla chłopców - samuraj. Zdjęcie ilustracyjneFryzury dla chłopców - samuraj. Zdjęcie ilustracyjne atsurkan/shutterstock.com

Fryzury dla chłopców w stylu tradycyjnym: grzybek 

Grzybek w przeciwieństwie do samuraja nie wymaga skomplikowanej stylizacji, włosy wystarczy rano przeczesać i gotowe. Liczy się jednak precyzyjne cięcie, kosmyki należy obciąć równo, na okrągło dookoła głowy, warto więc wybrać profesjonalnego fryzjera. Ten look pasuje do swetrów, płaszczy i trzewików, sprawdzi się w przypadku dziecka, które lubi taki właśnie ubiór. Rodzice, którzy wychowują młodego sportowca z zamiłowaniem do bluz oraz jeansów powinni rozważyć cięcie typu irokez lub fryzurę w stylu surfera, szczegóły poniżej. 

 

Modne fryzury chłopięce w stylu sportowym: irokez

Irokez zdecydowanie należy do modnych fryzur chłopięcych. To cięcie powraca co sezon, tym razem najnowsze wcielenie to drapieżna góra oraz mocno przycięte boki ze szlaczkiem. Może to być zwykła linia lub konkretny kształt: piłka, gwiazdka lub koło. Współczesnego irokeza wyróżnia także precyzyjny przedziałek, który sprawia, że włosy zyskują elegancką linię. Stylizacja irokeza wymaga kosmetyków, które utrwalą górne partie włosów. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla dzieci o kręconych włosach, gładkie boki będą ciekawą odmianą, a naturalne loczki na górze zapewnia spektakularny efekt. 

 

Modne fryzury dla chłopców: surfer 

Ta modna fryzura dla chłopców to dobre rozwiązanie dla dzieci, które lubią mieć nieco dłuższe włosy. Kosmyki w stylu surfera charakteryzują się dłuższym tyłem oraz długą grzywką, którą układamy na bok. Dobre cięcie gwarantuje minimum ruchów przy codziennej stylizacji, włosy mogą się delikatnie falować zgodnie z ich naturalną strukturą. 

Modne fryzury dla chłopców - surfer. Zdjęcie ilustracyjneModne fryzury dla chłopców - surfer. Zdjęcie ilustracyjne Volurol/shutterstock.com

Fryzury dla chłopców: jak przekonać syna do wizyty u fryzjera?

Pierwsze cięcie wymaga odpowiedniego przygotowania, warto opisać dziecku jak dokładnie będzie przebiegała wizyta. Kolorowy salon z dedykowanym krzesełkiem w kształcie samochodu lub rakiety może mieć duży wpływ na przebieg wizyty. Co więcej, dzieci uwielbiają opowieści o niezwykłych miejscach, w których mali chłopcy zmieniają się gwiazdy sportu lub rycerzy. Przed umówionym spotkaniem z mistrzem fryzjerstwa warto też przejrzeć z dzieckiem propozycje różnych fryzur i wybrać tą, która najbardziej podoba się dziecku. 

Zobacz wideo Sam sobie bądź fryzjerem. Trzy uczesania, które zrobi każdy facet

Zobacz też: Fryzury dla dziewczynek, czyli wszystko to co każdy rodzic wiedzieć o czesaniu powinien

Więcej o: