Aleksandra Żebrowska pokazała komentarze dotyczące karmienia piersią. "Ludzie nie mają ochoty oglądać waszych piersi"

Aleksandra Żebrowska pokazała ostatnio zdjęcie, na którym widać, jak karmi piersią, a twarz ma zasłoniętą chustą. Później pokazała reakcje internautów na temat dotyczący karmienia piersią w miejscach publicznych.

Aleksandra Żebrowska w ironiczny sposób odpowiedziała osobom, które krytykują mamy karmiące piersią w miejscach publicznych. 

Może się Pani zasłonić?

- podpisała zdjęcie, na którym ma twarz zasłoniętą chustą. 

 

Aleksandra Żebrowska pokazała komentarze internautów dot. karmienia piersią

Żebrowska udostępniła w relacji zrzut ekranu komentarzy, które pojawiły się pod jej zdjęciem. 

Uważam, że dziecko jest w stanie wytrzymać godzinę bez jedzenia, a jeśli wisi ciągle na piersi [red.] i robi sobie z niej smoczek, to zostań w domu.
Obrzydliwe. Piersi nie są magiczną butelką. 
Czego tu matki nie rozumiecie. Ludzie nie mają ochoty oglądać waszych piersi. Ciężko się zakryć/ odwrócić/ znaleźć jakieś miejsce do karmienia? Tak bardzo musicie podkreślać, że wasze dziecko [red.] jest głodne i musi tu i teraz? Może to z wami jest coś nie tak, jeśli tak ochoczo pokazujecie swoje części intymne

- czytamy w pokazanych przez Żebrowską komentarzach. Celebrytka odniosła się do tych wypowiedzi. 

Brawo dla mam, które muszą karmić dziecko przy tak wrednych istotach, które we wszystkich innych doszukują się tak samo złych intencji, jakie w sobie kiszą

- napisała. 

Karmienie piersią wciąż budzi negatywne emocje

Z badania marki Tommee Tippee wynika, że niestety nadal publiczne karmienie piersią budzi negatywne emocje. Sposób, w jaki inni reagują na karmiące piersią matki, ma realny wpływ na ich pewność siebie. Niemal 37 proc. przebadanych mam czuło skrępowanie podczas karmienia piersią poza domem. Zadeklarowały, że często przerywały plany, aby wrócić do domu i nakarmić dziecko. 66 proc. stwierdziło, że upewnia się przed wyjściem, czy ma przy sobie szalik lub chustę, którymi mogą się zakryć się podczas karmienia piersią. Znane osoby, w tym m.in. Aleksandra Żebrowska, Anna Lewandowska, Agnieszka Kaczorowska walczą o znormalizowanie karmienia piersią w miejscu publicznym. Pokazują, jak one karmią swoje pociechy i zachęcają do tego inne mamy. 

Zobacz wideo Mleko mamy to magiczna substancja. Obalamy 5 popularnych mitów na temat karmienie piersią
Więcej o: