Natalie Portman napisała książkę dla dzieci. Zaktualizowała klasyczne bajki. Zapowiada się bestseller

Znana aktorka Natalie Portman postanowiła napisać własną wersję popularnych bajek dla dzieci.

Natalie Portman, laureatka Oscara za główną rolę w głośnym filmie Darrena Aronofsky’ego "Czarny Łabędź" ma dwoje dzieci: urodzonego w 2011 roku syna Alepha i córkę Amalię, która przyszła na świat w 2017 roku. Ci, którzy obserwują gwiazdę na Instagramie, dobrze wiedzą, że niezbyt często publikuje zdjęcia swoich pociech. W zasadzie są to pojedyncze przypadki. Aktorka dba o ich prywatność i bezpieczeństwo.

Nie wiemy zatem w jaki sposób spędza czas z synkiem i córeczką, ale najwyraźniej często czyta im książki. Niebawem na półki księgarń trafi książka dla dzieci jej autorstwa. To nieco uwspółcześniona wersja trzech popularnych bajek: "Żółw i zając", "Trzy małe świnki" oraz "Mysz wiejska i mysz miejscka". 

Zdjęciem okładki Natalie Portman pochwaliła się na Instagramie:

 

Aktorka napisała:

Nie mogę się doczekać, aż podzielę się z wami książką moich dzieci, Bajki Natalie Portman - nowa wersja Żółwia i zająca, Trzech małych świnek oraz Myszy wiejskiej i myszy miejskiej. Uwielbiam te klasyczne historie i chciałem je zaktualizować, aby lepiej odzwierciedlały świat, w którym żyjemy. Czytanie tej książki było dla moich dzieci świetną zabawą i nie mogę się doczekać, aby poznać Wasze opinie! 

Mamy nadzieję, ze książka zostanie przetłumaczona na język polski i szybko trafi do naszych rodzimych księgarni.

Dlaczego warto czytać dzieciom?

Natalie Portman i każdy rodzic, któremu zależy na zbudowaniu bliskiej więzi z dzieckiem wiedzą, że to wymaga cierpliwości, uwagi i troski. Dla małych dzieci bardzo ważne są codzienne rytuały np. wspólne przygotowywanie posiłku. Szczególnym jednak rytuałem, który przynosi maluchom całą masę korzyści, jest wieczorne (ale nie tylko) czytanie dziecku książki. Takie zajęcie pobudza wyobraźnię dzieci, rozwija twórcze myślenie, poszerza ich wiedzę o świecie. Poza tym doskonale wpływa na koncentrację i pamięć, wycisza. Dzieci, którym rodzice często czytają mają bogatsze słownictwo. 

Zobacz wideo Jak zrobić żelowego gniotka?
Więcej o:
Copyright © Agora SA