Ma 56 lat i dwójkę małych dzieci. Na co dzień walczy z krytyką. "Dzieci w tym wieku? Kim ty jesteś"

Hoda Kotb, amerykańska dziennikarka, otrzymała list. Nie wiadomość e-mail, komentarz w mediach społecznościowych. Prawdziwy, tradycyjny list. Ktoś zadał sobie wiele trudu, aby. oczernić ją jako matkę. Autor zarzuca jej, że jest za stara na dzieci.

"Jesteś za stara na dzieci"

Hoda Kotb, amerykańska dziennikarka i osobowość telewizyjna, ma 56 lat i dwójkę małych dzieci. Jej córka Hope Catherina ma 17 miesięcy, a Haley Joy 3,5 roku. To nie podoba się wielu osobom. Kobieta na co dzień mierzy się z ogromną krytyką. Wiele osób uważa, że w tym wieku nie powinna już mieć małych dzieci.

Dziennikarka była gościem telewizyjnego show "Today", w którym opowiedziała o przykrości, która ją ostatnio spotkała. Dostała pocztą list, w którym ktoś, oczywiście anonimowo, zarzuca jej, że jest za stara na bycie matką.

Otrzymałam list od kobiety, która napisała: Jak myślisz, kim jesteś, mając dzieci w tym wieku?

- opowiadała celebrytka.

Kotb podarła list. Była tak wściekła, że nie mogła wytrzymać:

Ale potem pomyślałam: Kto wziąłby kartkę papieru i długopis, napisałby list, złożył, włożył do koperty ze znaczkiem i zadał sobie tyle trudu z wysłaniem?

- kontynuowała.

 

Prowadzący show Bush-Hager wtrącił, że z pewnością list napisał ktoś, kto nigdy nie widział Kotb w roli matki:

Każdy, kto widziałby, jak jesteś, jak się zachowujesz w towarzystwie Haley i Hope, nie napisałaby czegoś takiego.
Ta nieznajoma, która zadała sobie trud, żeby napisać coś tak podłego, kiedy nawet nie wie, jaką jesteś matka… Nigdy nie widziała, jak trzymasz na rękach te małe dziewczynki. To mnie wkurza. I myślę, że dlaczego jest to tak trudne, że jako rodzice już ciągle zadajemy sobie pytania  - czy jestem wystarczająco dobrym rodzicem?
Tak, dlatego to boli

- przyznała Kotb i dodała:

Każdy rodzic ma wątpliwości. Czy byłeś kiedyś w samolocie z płaczącym dzieckiem? Wiesz, jakie to uczucie. A każdy, kto patrzy na ciebie tak pogardliwie, albo nie ma dzieci, nie rozumie, albo zapomniał, jak trudno jest sobie z tym poradzić.

Rodzice mierzą się z krytyką każdego dnia. Wy też macie takie doświadczenia?

Zobacz wideo Anna Cieślak: Ludzie zastanawiają się, czy będzie ich stać na dziecko. To pewnego rodzaju materializm
Więcej o: