Tylko jedna koleżanka przyszła na urodziny chłopca z zespołem Downa. Jego mama nie kryje żalu

Mama chłopca z zespołem Downa nagrała przejmujące wyzwanie i opublikowała je na TikToku. Kobieta zorganizowała przyjęcie urodzinowe dla swojego pięcioletniego syna. Niestety goście nie dopisali. Zaproszenie na kinder party przyjęła tylko jedna dziewczynka.

Koledzy nie przyszli na urodziny chorego chłopca

W bardzo emocjonalnym wideo opublikowanym na TikToku Amerykanka opowiedziała krótką historię urodzin syna. Krótką, ponieważ na zorganizowanym przyjęciu nie było się komu bawić. Rówieśnicy nie przyszli na imprezę urodzinową kolegi.

To zachowanie zraniło bardzo małego chłopa. Matka nie kryła łez:

Chcesz wiedzieć, ile osób przyszło? Jedna. Mój syn ma zespół Downa i nie wiadomo czy zdaje sobie sprawę z tego, co się stało i czy jest mu przykro. Ale co, jeśli dobrze wie, że został z premedytacją pominięty? Dlaczego tak się stało?

- pytała w nagraniu matka.

Zobacz wideo Nie bój się myśleć inaczej - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa 2020

Rodzice dzieci z zespołem Downa rozumieją tę sytuację doskonale

Zrozpaczonej mamie łamał się głos. Nie mogła dłużej opowiadać o tym, co się stało i wyłączyła kamerę. Wideo jednak dotarło do wielu osób. Zareagowali przede wszystkim rodzice dzieci, którzy także mają zespół Downa.

Choć mama z nagrania pozostaje anonimowa, w mediach społecznościowych jej nagranie krąży. Kobieta otrzymuje wiele słów wsparcia:

Najgorszą rzeczą jest myślenie o tym, że twoje dziecko zostało zranione i nie jesteś w stanie nic z tym zrobić

- napisał jeden z internautów.

Mam dwoje dzieci. Nigdy nie byli zapraszani na przyjęcia urodzinowe poza tymi rodzinnymi, Rozumiem, co czujesz. Ja też dużo z tego powodu płaczę

- napisała inna kobieta.

To bardzo przykra sytuacja. Żadne dziecko nie powinno nigdy czuć się wykluczone. Tymczasem dzieci z zespołem Downa często tego doświadczają.

Więcej o: