Szybka akcja mamy policjantki. Odstawiła wózek z dzieckiem i zatrzymała złodzieja

Policjant jest na służbie cały czas. Nawet w czasie wolnym od pracy, reaguje, gdy dzieje się coś niezgodnego z przepisami. Do takiej sytuacji doszło w Poznaniu. St. sierż. Magdalena Szustakowska, która obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim, zatrzymała złodzieja podczas spaceru z kilkumiesięczną córką.

Scena niemal jak z filmu

Policjant wstępując do służby zobowiązuje się ściągać przestępców i ochraniać społeczeństwo. To praca, o której trudno zapomnieć nawet podczas urlopu czy wolnego weekendu. Udowodniła to swoją postawą st. sierż. Magdalena Szustakowska.

Pracująca w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu policjantka obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Często wraz z małą Zosią spaceruje po mieście. Podczas spaceru po poznańskich Jeżycach doszło do sytuacji niemal jak  z filmu sensacyjnego wyprodukowanego w Hollywood.

Zobacz wideo Kobieta próbowała powstrzymać złodzieja samochodu. Uwiesiła się drzwi, a mężczyzna ciągnął ją kilka metrów

Młoda mama obezwładnia uciekiniera

Młoda mama nagle zauważyła dwóch mężczyzn. Panowie biegli w jej stronę. Nie zastanawiała się długo. Trafnie oceniła sytuację i odstawiła na bok wózek z córeczką. Doszła do wniosku, że dziecku nie grozi żadne niebezpieczeństwo, a ona sama może pomóc. Okazało się – jak odgadła pani Magda – że jednym z biegnących mężczyzn był złodziej. Policjantka zatrzymała uciekiniera. Obezwładniła go i przekazała ochroniarzowi.

TO TEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Odwróciła się tylko na chwilę. Wtedy porwano jej dziecko. Policja przestrzega

Oczywiście błyskawicznie po zdarzeniu zadzwoniła na policję i wezwała służby.

Policjantka szybko oceniła sytuację i doszła do wniosku, że jej interwencja w żaden sposób nie zagrozi bezpieczeństwu córki, którą cały czas miała w zasięgu wzroku. Dalej to już był odruch. Odstawiła wózek na bok i zatrzymała uciekiniera. Obezwładniła go i przekazała ochroniarzowi. Następnie wezwała na miejsce zdarzenia patrol policji

- poinformowała KWP w Poznaniu.

Zatrzymany mężczyzna ukradł produkty z pobliskiej drogerii. Niedługo usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.

Postawa st. sierż. Magdaleny Szustakowskiej to kolejny dowód na to, że policjantką, policjantem się jest, a nie bywa. I nawet urlop macierzyński nie zwalnia z poczucia obowiązku i troski o bezpieczeństwo innych

- skomentowała Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego Wielkopolskiej Policji.

Więcej o: