Agnieszka Radwańska pokazuje, jak nosi dziecko. Fanki krytykują: Szkoda, że lansuje nieprawidłowy sposób

Agnieszka Radwańska niedawno została mamą. Pokazała na Instagramie zdjęcie z dzieckiem i opisała, jak powinniśmy nosić niemowlę w określonym wieku. W komentarzach jednak pojawiło się mnóstwo negatywnych opinii na temat sposobu, który przedstawiła Radwańska.

Agnieszka Radwańska niedawno powitała na świecie swoje pierwsze dziecko - Jakuba. Szczęśliwa mama pokazuje czasem na Instagramie zdjęcia z synkiem. Tym razem udostępniła fotografię, na której widać, jak go trzyma w nosidełku. 

Agnieszka Radwańska pokazała, jak nosi dziecko. Fanki grzmią

Agnieszka Radwańska opisała pod zdjęciem na Instagramie, jak i kiedy można nosić dziecko w nosidełku. - Nosidełko przeznaczone dla dzieci od urodzenia do 3. roku życia. Minimalna waga/wzrost: 3,5 kg/ 53 cm. Maksymalna waga/wzrost: 15 kg/ 100 cm. WAŻNE! Noszenie dziecka w pozycji przodem do świata jest dopuszczalne od 5. miesiąca życia. Maksymalna dopuszczalna waga dziecka noszonego przodem: 12 kg. Dla dzieci o wadze 3,5-4,5 kg należy zastosować zapięcie zmniejszające otwór na nóżki (w zestawie z nosidełkiem) - napisała.

 

Internautki skrytykowały sposób opisany przez Agnieszkę Radwańską. Przede wszystkim uznały, że na nosidełko jest jeszcze za wcześnie. 

To wyrządza krzywdę dziecku. Proszę, nie rób mu tego. Nosidła są dla dzieci samodzielnie siedzących.
Szkoda, że osoba publiczna lansuje nieprawidłowy sposób noszenia dziecka.
Nosidło jest dla dzieci siedzących. Dla takiego malucha tylko chusta

- czytamy pod postem Radwańskiej. Jedna z fanek tenisistki, która twierdzi, że jest mamą i fizjoterapeutką, zwróciła uwagę na to, że to nie jest nosidło, a "wisiadło". - To jest wisiadło, a nie nosidło... A różnice między nimi jest gigantyczna. Już pomijam kwestie zdrowotne bioderek. Ale kto chciałby wisieć zawieszonym na samej pupie? Nosić przodem do świata nie można nawet, gdy dziecko siedzi. Mówię to jako mama i fizjoterapeutka - napisała. 

"Każda mama wybiera to, co najlepsze dla swojego dziecka"

Pod zdjęciem udostępnionym przez Radwańską znalazły się również pozytywne komentarze. 

Dzieciątko przy sercu mamy czuje się najbezpieczniej, super Aga.
Każda mama wybiera dla swojego dziecka to, co uznaje za najlepsze

- odpowiedziały internautki. 

Niedawno na Instagramie Martyna Lagowska poruszyła z kolei temat noszenia dzieci w pozycji pionowej. Przypomniała, że rodzice, którzy trzymają tak małe dziecko, popełniają błąd. Zobacz artykuł: Trzymasz dziecko w pozycji pionowej? Popełniasz ogromny błąd. Fizjoterapeutka wyjaśnia

Zobacz wideo Kiedy dziecko zaczyna siadać?
Więcej o: