Mama została wyproszona z siłowni. Teraz porusza ważny temat, z którym od lat walczą kobiety

Julia Maren opublikowała na Instagramie post, w którym opisała nieprzyjemną sytuację, która spotkała ją na siłowni. Kazano jej wyjść z klubu, ponieważ miała za krótki top.

Mama została wyproszona z siłowni

Julia Maren z Tennessee podczas treningu na siłowni została wyproszona. Argumentem było to, że ma za krótką bluzkę i pokazuje za dużo ciała.

Dzisiaj powiedziano mi, że będę musiał wyjść z siłowni, jeśli nie założę koszulki 

- napisała na Instagramie kobieta.

Mój trening został przerwany i powiedziano mi, żebym wyjęła słuchawki, pracownik klubu dodał, że może załatwić mi koszulkę, jeśli potrzebuję i że jeśli chcę kontynuować trening muszę ją na siebie włożyć

- dodała Julia.

Mama opublikowała zdjęcie swojego stroju w mediach społecznościowych wraz z tekstem zawierającym szereg statystyk wyjaśniających, dlaczego kobiety unikają ćwiczeń.

 

"Czy wiesz, że 65% kobiet faktycznie próbuje unikać siłowni z obawy przed oceną?"

"Kobiety są automatycznie bardziej ostrożne w kwestii tego, co noszą na siłowni, aby uniknąć krytyki i negatywnych komentarzy"

Mama o treningach na siłowni

Maren kontynuowała trening, odpowiadając, że w porównaniu do wielu mężczyzn ćwiczących na siłowni ma znacznie mniej widocznej skóry niż oni. W odpowiedzi usłyszała, że taka jest polityka firmy.

Rozumiem. Dziękuję, że poświęciłeś czas na poinformowanie mnie, że wciąż istnieją podwójne standardy i seksizm.

- odpowiedziała trenerowi.

Zwolennicy Juli w mediach społecznościowych szybko pochwalili ją za jej post. Wsparli ją za wskazanie podwójnego standardu i powiedzieli, że oni też byli w podobnych sytuacjach.

Co zrobić, aby dobrze czuć się na siłowni?

To naturalne, że chcemy być lubiani i szanowani. Strach przed oceną może faktycznie powstrzymać nas przed byciem sobą, dlatego nie skupiamy się na własnych celach, gdy jesteśmy na siłowni. Przed wyborem odpowiedniego dla nas clubu fitness, warto udać się na zajęcia próbne do danego miejsca i poprosić trenera, by oprowadził nas po sali. Dobrym pomysłem będzie również wcześniejsze zapoznanie się z ofertą zajęć i zabranie na trening bliskiej osoby. Przyjaciółka pomoże nam zmotywować się do ćwiczeń, jednocześnie dodając nam otuchy i będąc prawdziwym wsparciem.

 
Zobacz wideo Trwały i wodoodporny. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż nie tylko na siłownię
Więcej o: