Katarzyna Zielińska usłyszała od ośmiolatka, na ile lat wygląda. "Dziecko prawdę ci powie"

Katarzyna Zielińska opublikowała nowe zdjęcie na swoim profilu na Instagramie. Pod fotografią napisała, jakie słowa usłyszała od ośmioletniego dziecka.

Katarzyna Zielińska - szczere wyznanie dziecka

Aktorka Katarzyna Zielińska od 3 sierpnia 2013 roku jest żoną Wojciecha Domańskiego. Małżeństwo ma dwóch synów Henryka, który urodził się w styczniu 2015 roku i Aleksandra urodzonego w grudniu 2017 roku. Gwiazda wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że najważniejsza jest dla niej rodzina.

Ostatnio Kasia opublikowała na Instagramie zdjęcie, pod którym napisała, co powiedział jej ośmioletni chłopiec o imieniu Leon:

Wczoraj jegomość lat osiem, Leoś, powiedział do mnie: Mam nadzieję, że Cię nie obrażę, no ale wyglądasz już na jakieś 30 lat. Kurtyna.

Szczerość dzieci nie zna granic. Dla aktorki słowa chłopca zapewne były komplementem, gdyż kobieta ma 41 lat. Fanki pod fotografią pisały:

"Gentleman i jaki szarmancki. Uroczy chłopiec. A lat ma się tyle, na ile czuje się dusza",

"Pięknie Kasiu wyglądasz. Ma rację",

"Kiedy ja zaszłam w ciążę, mając 35 lat, jegomość lat 8 z absolutnie prawdziwym zaskoczeniem w oczach powiedział: w tym wieku?",

"Nie ważne czy na 30! Ważne ze zawsze pięknie",

"Uwielbiam te teksty maluchów",

"Dziecko prawdę powie".

 
Zobacz wideo Katarzyna Zielińska przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia

Szczerość dzieci

Uczciwość jest podstawą zaufania w relacji. Dla dzieci szczerość wygląda jak odpowiadanie zgodnie z prawdą na pytanie o sytuację i dzielenie się ważnymi informacjami z zaufanymi dorosłymi. Większość z dzieci rozumie różnicę między mówieniem prawdy a kłamstwem oraz tym, że dobrze jest mówić prawdę - ale chcą też zadowolić dorosłych, więc mogą kłamać, aby ukryć wypadki lub niewłaściwe zachowanie.

Dzieci uczą się wartości, obserwując nasze działania i działania innych dorosłych, których szanują. Bycie uczciwym czasami wymaga dużo odwagi. Warto zachęcać dziecko do mówienia prawdy. Jeśli kłamie, ważne jest, aby mu przypomnieć, że kłamstwo jest złe i dlaczego tak jest, ale ważne jest również, aby podziękować dziecku za jego szczerość i chęć dzielenia się.

Więcej o: