Małgorzata Rozenek kupiła dziecku czerwoną zabawkę. Nie bez powodu wybrała taki kolor

Celebrytka jest doświadczoną mamą, dobrze wie, jakie zabawki najbardziej zainteresują jej dziecko. Tym razem postawiła na gadżet, który korzystnie wpłynie na rozwój maluszka.

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan długo starali się o dziecko. Mały Henryk szczęśliwie przyszedł na świat po kilku nieudanych próbach zapłodnienia metodą in vitro. Bardzo szybko zagościł na Instagramie swojej mamy. Małgorzata Rozenek chętnie dzieli się ze swoimi fanami zdjęciami synka i innymi aspektami swojego życia rodzinnego. Ostatnio zamieściła relację, w której widać, ze przy leżaczku chłopca wisi zabawka w czerwonym kolorze. Jak się okazuje, nie jest to przypadek, a dobrze przemyślany wybór i zakup.

Kolory dla noworodka

Większość dzieci, zanim jeszcze przyjdzie na świat, jest już posiadaczem pierwszych zabawek. Rodzice z reguły nie czekają zbyt długo i zawczasu kupują kolorowe grzechotki, przytulanki i karuzele, które wieszają nad łóżeczkiem swojego maleństwa, jeszcze zanim ono samo tam zagości. Tymczasem noworodkowi jest tak naprawdę wszystko jedno w tym temacie, bo zaraz po urodzeniu nie widzi jeszcze zbyt dokładnie. Ma słabo rozwiniętą ostrość widzenia, większość przedmiotów zlewa mu się w jednokolorową plamę. 

Czerwona zabawka dla kilkutygodniowego dziecka to bardzo dobry wybór.Czerwona zabawka dla kilkutygodniowego dziecka to bardzo dobry wybór. Instagram/m_rozenek

W pierwszych tygodniach życia mózg noworodka umie jedynie odróżniać kontrastujące ze sobą kolory. Im większy kontrast, tym przedmioty są dla niego ciekawsze, bo lepiej je widzi. Dość dobrze będzie więc widział obiekty biało-czarne o prostych kształtach. Stąd właśnie sporo zabawek dla najmłodszych dzieci: przytulanek, książeczek, ma taką właśnie ograniczoną kolorystykę. I to wystarczy.

Pora na czerwień

Pierwszym kolorem, jaki dobrze zaczyna widzieć tak małe dziecko, jest czerwień. Wystarczy nad łóżkiem maleństwa powiesić balonik w tej właśnie barwie, a przekonamy się, że szybko zaciekawi nowego członka rodziny. Przy zakupie czerwonej zabawki należy wybrać prosty kształt i formę. Dobrze sprawdzą się niewielkie miękkie kostki i piłki, które można włożyć do łóżeczka. No i oczywiście wesołe przytulanki.   

Wybór czerwonej zabawki dla Henia nie był więc przypadkowy. Małgorzata Rozenek ma już dwóch synów - 14-letniego Stanisława i 10-letniego Tadeusza jest więc doświadczoną mamą i doskonale wie, jak dobierać zabawki do wieku, a więc potrzeb i możliwości dziecka.

Zobacz wideo Wyprawka dla dziecka - co powinno się w niej znaleźć?
Więcej o: