Mama Ginekolog. Kim jest Nicole Sochacki-Wójcicka?

Mama Ginekolog, czyli mamaginekolog na Instagramie to Nicole Sochacki-Wójcicka, która jest mamą dwójki dzieci i ginekologiem. Ostatnio zrobiło się o niej głośno po wyznaniu, że nie zdała egzaminu na swojej specjalizacji. Choć na jej profilu ta informacja jest widoczna od dawna, to zdaje się, że wiele osób nie wiedziało, że jest lekarzem w trakcie specjalizacji. Kim jest najbardziej znana ginekolog na polskim Instagramie?

Mama Ginekolog. Kim jest najbardziej znana lekarka na polskim Instagramie?

Mamaginekolog to pseudonim, pod jakim w sieci udziela się Nicole Sochacki-Wójcicka. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji, zajmuje się ginekologią i położnictwem, a prywatnie jest mamą Rogera i Gilberta. Wiedzą medyczną i doświadczeniami zdobytymi jako mama, Nicole dzieli się nie tylko ze swoimi pacjentkami, ale również z milionami Polek za pośrednictwem swojego bloga, profilu facebookowego oraz Instagrama. 

Mama GinekologZapłakana Mama Ginekolog wyznaje, że nie zdała egzaminu specjalizacyjnego

O mamieginekolog chyba cała Polska po raz pierwszy usłyszała podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, kiedy fani kupując jej ebooki przeznaczyli na WOŚP niebagatelną kwotę ponad miliona złotych. W ostatnim roku sukces akcji najbardziej znanej lekarki wśród blogerek był jeszcze większy - udało się zebrać ponad 3 miliony złotych. Jednak Nicole Sochacki-Wójcicka oprócz wiernego grona fanów, których liczba wzrasta z dnia na dzień, posiada także wielu przeciwników. Na facebooku powstała nawet grupa jej adwersarzy, którzy twierdzą, że lekarka nie zna się na prowadzeniu ciąży i zarzuca jej że od dekady nie ukończyła specjalizacji, bo bardziej zajmuje się sprzedażą produktów niż medycyną. 

Nicole Sochacki-Wójcicka, czyli Mama ginekologNicole Sochacki-Wójcicka, czyli Mama ginekolog Screen: Instagram

Nicole Sochacki - Wójcicka: ginekolog i bizneswoman 

Nicole Sochacki-Wójcicka skończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w czerwcu 2010 roku. Kolejne lata spędziła w Londynie, pracując w jednym z  ośrodków diagnostyki prenatalnej. Od 2012 roku pracuje w I Klinice Położnictwa i Ginekologii WUM przy pl. Starynkiewicza 1/3 oraz w prywatnych placówkach. 

 

Nicole pracę zawodową i obowiązki rodzinne godzi z prowadzeniem bloga, na którym rozwiewa wątpliwości kobiet w ciąży dotyczące wielu obszarów ich funkcjonowania. W swoich wpisach odpowiada na pytania, które większość kobiet wstydzi się zadać swoim ginekologom podczas wizyty w gabinecie. Jej porady dotyczą w znacznym stopniu kwestii higieny intymnej, współżycia w czasie ciąży i wielu innych istotnych dla młodych kobiet spraw. Odpowiedzi na nurtujące pytania znajdą tu nie tylko kobiety w ciąży, ale też młode mamy i dziewczyny, które jeszcze nie planują macierzyństwa. 

Nie śledzisz Instagrama, a chcesz być na bieżąco? Więcej historii o celebrytach znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo

Mamaginekolog: kalkulator syropu

Jako mama i lekarz mamaginekolog udziela także porad w sprawie wychowania i opieki nad najmłodszymi dziećmi. W domu sama ma dwóch małych synów, więc kwestie te nie są jej obce. Na jej blogu można znaleźć np. kalkulator syropu przeciwgorączkowego. Do czego służy? Dzięki niemu łatwo ustalić, jaką dawkę leku przeciwgorączkowego należy podać dziecku. Większość rodziców ma poważny problem z oszacowaniem tego, jaką ilość syropu należy podać dziecku w momencie, gdy ma ono wysoką temperaturę. Dzięki kalkulatorowi problem ten znika - mechanizm oblicza dawkę na podstawie masy ciała wyrażonej w kilogramach z uwzględnieniem tego, jaki dokładnie preparat mamy zamiar podać. 

Ginekolożka i blogerka Nicole Sochacki-Wójcicka przypomina, jakich przyborów powinien użyć lekarz, by wykonać prawidłową cytologięGinekolożka: Cytologię miałaś wykonaną patyczkiem, a nie specjalną szczoteczką? Nie pozwól sobie tego robić

Roger Publishing - czym zajmuje się firma?

Roger Publishing to sklep mamyginekolog z odzieżą dzieciecą, porodową i akcesoriami. To także wydawnictwo, w którym Nicole wydawała swoje książki. Początkowo sklep instagramerki był zorientowany na akcesoria i odzież dla kobiet w ciąży, mam tuż po porodzie oraz dzieci, aktualnie znajdują się tam też zwykłe ubrania, obuwie a nawet ceramika. 

Mamaginekolog - czym zajmuje się Fundacja Ernesta?

Na stronie Fundacji czytamy:

Fundacja medycyny prenatalnej powstała, ponieważ dwójka lekarzy, mama i tata, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie jakie istnieją - poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego.

Fundacja nazwana imieniem syna Nicole zajmuje się wsparciem rodzinom, który straciły dzieci na różnym etapie ciąży, edukacją i szkoleniami. 

Zobacz też: Natalia Siwiec bez pomalowanych paznokci. Internautów niepokoi ich wygląd, a Mama Ginegolog gratuluje odwagi. "Ona zmienia świat na lepsze"

Więcej o: