Oburzony tata sprawił, że Tesco usuwa z oferty lalki dla dzieci w seksownych strojach

Uznał, że koronkowy gorset i pończochy z podwiązkami, to nie jest odpowiedni strój dla lalki swojej 7-letniej córki.

Adam Weaver, 35-letni mieszkaniec południowej Walii, tata 7-letniej Savannah, żeby osłodzić córce koniec wakacji, postanowił kupić jej prezent. Podarunkiem była kupiona w Tesco, popularna wśród dziewczynek w jej wieku zabawka - lalka Na! Na! Na! Surprise. Kiedy Savannah odpakowała prezent, oczom jej i jej taty ukazała się laleczka ubrana w różowy koronkowy gorset i pończochy z podwiązkami. Ten seksowny, prowokujący strój od razu wydał się mężczyźnie nieodpowiedni w odniesieniu do zabawki dla kilkuletniej dziewczynki. okazało się, że w pudełku znajduje się lalka ubrana w seksowną, prowokującą bieliznę. - Każdy, kto mnie zna, wie, że nie jestem pruderyjny, ani specjalnie wrażliwy (...) kiedy zobaczyłem, jaką lalkę kupiłem, byłem zniesmaczony. Nie publikuję dużo, ale udostępniajcie, jeśli też uważacie, że to nieodpowiednie dla dzieci - napisał na Facebooku Weaver.

Lalki Na! Na! Na! Surprise, produkowane przez firmę MGA Entertainment, zastąpiły popularne także u nas LOL Surprise. Poprzednie także wycofano z powodu prowokacyjnych strojów (odważna bielizna, która stawała się widoczna dopiero po zanurzeniu lalek w wodzie). Sprzedawane w różnych seriach, lalki (a w zasadzie niewielkie figurki) są zapakowane w taki sposób, że kupując je, nie wiemy "na którą trafimy". Dziewczynki zbierają całe kolekcje, a gdy któraś się powtórzy, wymieniają się między sobą. Adam za lalkę dla Savannah zapłacił  23 £. - Mama chciała kupić jej lalkę LOL, ale po wszystkich ostatnich kontrowersjach związanych z tą zabawką, wybraliśmy właśnie Na! Na! Na! Surprise - napisał Weaver.

Poza publikacją postu, Brytyjczyk wysłał także do Tesco wiadomość, w której opisał sytuację i swoje oburzenie. W odpowiedzi od rzecznika sieci dostał informację, że sklepy zdecydowały się usunąć z oferty lalki Na! Na! Na! Surprise.   

Zobacz wideo Kto dba o bezpieczeństwo produktów dla dzieci?
Więcej o: