Koronawirus w szkole podstawowej w Grodzisku Wielkopolskim

W Szkole Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim u dwojga pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski podczas konferencji 5 sierpnia wymienił wytyczne dla szkół. Wśród zasad obowiązujących w placówkach jest mycie rąk przy wejściu do szkoły, przed posiłkami i podczas korzystania z toalety oraz dezynfekowanie i czyszczenie sal. Do szkół mają przychodzić tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy zdrowi, bez objawów infekcji dróg oddechowych.

Powrót uczniów do szkół

Rok szkolny rozpocznie się lada moment. Uczniowie przygotowują się do powrotu do szkół. Niestety już w pierwszych placówkach pojawiają się problemy związane z epidemią koronawirusa. W Szkole Podstawowej nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim u dwojga pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Informacja pojawiła się w komunikacie na stronie szkoły:

Szanowni Państwo rodzice, opiekunowie. Z powodu zagrożenia epidemicznego (zdiagnozowanych dwóch przypadków zakażenia koronawirusem Covid-19 wśród pracowników szkoły), zaplanowane na 25 sierpnia spotkania informacyjne z rodzicami dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I zostają odwołane.

Czy dzieci wrócą do szkoły?

Władze placówki poinformowały, że nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 4.

Wszelkie informacje dotyczące początku nowego roku szkolnego i sytuacji epidemicznej będziemy publikować na stronie internetowej szkoły oraz na FB

- możemy przeczytać na stronie szkoły.

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół

Według najnowszych danych (24.08.2020), w Wielkopolsce do tej pory odnotowano 5142 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego obecnie 1552 to tzw. przypadki aktywne. Do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w regionie 218 osób. Wyzdrowiało 3372 chorych.

Więcej o: