Wiceminister zdrowia: Na początku września pojawi się szczepionka donosowa przeciwko grypie dla dzieci

W czasie konferencji prasowej (19.08.2020) wiceminister resortu zdrowia Waldemar Kraska opowiedział o wytycznych w sprawie szczepień przeciwko grypie.

Szczepionka na grypę dla dzieci

Grypa u dzieci to jedna na najczęstszych chorób wirusowych układu oddechowego. W czasie konferencji prasowej, która odbyła się w środę (19.08.2020) wiceminister resortu zdrowia Waldemar Kraska, powiedział:

Chcemy, aby szczepieniami objęte były grupy najwyższego ryzyka, a więc personel medyczny, służby, które są zaangażowane w zwalczanie epidemii COVID-19, a więc służby MSWiA: policję, straż pożarną, straż graniczną, ale także służby Ministerstwa Obrony Narodowej, a więc wojska ochrony terytorialnej, ale także pogranicznicy

Jak poinformował Kraska na początku września pojawi się szczepionka donosowa dla dzieci, a w połowie września będą dostępne szczepionki dla dorosłych.

Ten okres tego roku będzie okresem przełomowym, jeśli chodzi o szczepienia przeciwko grypie. Myślę, że to jest bardzo ważne, żebyśmy zabezpieczyli się przeciwko wirusowi grypy, jeśli w tej chwili jeszcze nie ma szczepionki przeciwko koronawirusowi

- dodał wiceminister zdrowia.

Grypa u dzieci - objawy

Przyczyną grypy jest wirus grypy, który wywołuje dokuczliwe objawy. W tym przypadku domowe sposoby na grypę u dzieci nie pomogą. Koniecznie trzeba się zgłosić do lekarza, który przepisze leki na grypę u dzieci. W przeciwnym razie może dojść do groźnych powikłań.

Niektórych chorób można uniknąć, szczepiąc dziecko. Pediatrzy zalecają zwłaszcza szczepionki przeciwko pneumokokom i meningokokom. Warto też rozważyć zaszczepienie malucha przeciwko grypie i ospie, jeśli przebywa w większej grupie dzieci.

Zobacz wideo Epidemie towarzyszą ludzkości od tysięcy lat
Więcej o: