Bon turystyczny - podsumowanie. Ile osób skorzystało z wakacyjnego 500 plus?

Bon turystyczny 2020. Ile bonów wydano do tej pory? W jakim województwie aktywowano najwięcej bonów wakacyjnych 500 plus? ZUS przedstawił tegoroczne dane.

Bon turystyczny gov.pl

Jak podaje gov.pl bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego, lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

500 plus 2020 - podsumowanie

Jak poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w tym roku przygotowane zostały cztery miliony bonów turystycznych. Aktywowano do tej pory 17 proc. z nich, czyli 716 tysięcy. Do tej pory najwięcej bonów aktywowano na Śląsku, natomiast najmniejszą liczbę w województwie lubuskim. Sumując, do rodzin trafią cztery miliony bonów na kwotę 500 złotych.

Bon turystyczny zasady

Bon turystyczny dla dziecka można aktywować już od 1 sierpnia. Nadal jednak jest wiele wątpliwości, jak z niego korzystać. Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Bonem można płacić za hotele, spływy kajakowe, parki rozrywki, kolonie dla dzieci i wiele innych atrakcji turystycznych. Ważny jest do końca marca 2022 roku.

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny? Beneficjenci mogą zadecydować, w którym miejscu chcą zapłacić bonem. Wyszukiwarka obiektów znajduje się na stronie: https://bonturystyczny.polska.travel/

Bon turystyczny dla dzieci - gdzie złożyć wniosek?

Bon 500 plus na wakacje nie wymaga złożenia wniosku. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które już przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy 500 plus. Co ważne, na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 złotych. Jeżeli nasze dziecko jest niepełnosprawne, należy nam się dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?
Więcej o: