Powrót do szkół. Szef MEN: Oprócz przepisów, trzeba także włączyć rozum

W środę 12 sierpnia 2020 roku odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji. Szef MEN przedstawił graficzne zestawienia, aby zwrócić uwagę na najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w szkole.

Powrót dzieci do szkoły we wrześniu

W środę 12 sierpnia 2020 roku odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji narodowej. Podczas niej minister opowiedział o bezpiecznym powrocie uczniów do szkół.

Obecna sytuacja epidemiczna pozwala na to, aby w większości placówek edukacyjnych można było przywrócić standardowe zajęcia 

- powiedział szef MEN.

Dariusz Piontkowski podkreślił, że jedynie w kilku powiatach mogą być obostrzenia związane z powrotem do szkół. Dodał, że większość władz państw europejskich podejmuje podobne decyzje. 

Koronawirus w szkole - co zrobić?

Szef MEN przedstawił graficzne zestawienia, aby pokazać najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w szkole. Przygotowane zostały również wskazówki dla rodzica, które na celu mają pomóc w powrocie do szkół.

Niektóre nasze zalecenia będą różnić się od krajów zachodu, ponieważ mamy mniej przypadków zakażeń koronawirusem. Jak to mówi pani minister, oprócz przepisów, trzeba także włączyć rozum. Nie możemy w nich zapisać każdego indywidualnego przypadku

- dodał Piontkowski.

GIS wprowadzi również dodatkowe zalecenia dla dyrektorów szkół i placówek w strefie żółtej i czerwonej. Kluczowe będzie ograniczenie przebywania osób trzecich na terenie placówki. Należy pamiętać o obowiązku zachowania dystansu w przestrzeniach wspólnych lub zasłaniania ust i nosa. Minister zaleca, aby wprowadzić zajęcia dla jednej klasy na jedną salę.

Zobacz wideo Liczba zakażonych rośnie. Rząd wprowadza czerwone i żółte strefy
Więcej o:
Copyright © Agora SA