Anna Lewandowska o karmieniu piersią "w różnych miejscach i o różnych porach". "To często zapewnia szybszy powrót do formy"

Anna Lewandowska pokazała, jak karmi swoją córeczkę Laurę. Przy okazji poruszyła temat naturalnego karmienia za sprawą Światowego Tygodnia Karmienia Piersią. Podzieliła się z fanami zdjęciem.

Anna Lewandowska jest dumną mamą

Anna Lewandowska niedawno po raz drugi została mamą. Na początku maja przyszło na świat drugie dziecko sportowej pary - córeczka,  Laura. Radosną nowinę przekazał fanom Robert Lewandowski. Narodziny córki ogłosił w takim sam sposób, w jaki zrobił to trzy lata temu, czyli trzymając w ramionach noworodka w kocyku. Zdjęcie podpisał we wzruszający sposób, chwaląc silną mamę. 

 Hello little one. Welcome to the world Laura! Well done Mummy @annalewandowskahpba
 

Anna Lewandowska karmi piersią w miejscu publicznym

Ania chętnie porusza tematy związane z macierzyństwem. Ostatnio za sprawą Światowego Tygodnia Karmienia Piersią podzieliła się z fanami pewnym zdjęciem. Żona Lewego opublikowała fotografie, na której karmi piersią swoje dziecko, siedząc na ławce nad jeziorem. Jest to jedna z najbardziej intymnych sesji od czasu narodzin małej Laury

Anna Lewandowska: "Mleko mamy zapewnia zdrowy rozwój"

Trenerka personalna jeszcze rok temu wyznała, że córkę Klarę karmiła przez 11 miesięcy i był to dla niej najlepszy czas. Intymnej sesji towarzyszy wpis, w których Ania porusza kwestię właściwości naturalnego karmienia. Sama zdradziła, że jest dla niej niezwykle ważne. Swoje rozważania rozpoczęła od tego, że jest to przede wszystkim bardzo wygodne. 

Większość mam każdego dnia spotyka wiele wyzwań. Zgodzicie się ze mną? Wiele obowiązków, praca, dzieci, trening... Jednym z nich jest karmienie piersią w różnych porach i w najprzeróżniejszych miejscach. O ile oczywiście możemy karmić piersią i kiedy nie ma przeciwwskazań.

Następnie przeszła do kwestii zdrowotnych. Wyjaśniła, że naturalne karmienie zmniejsza u dzieci prawdopodobieństwo zapadania na wiele chorób i zapobiega otyłości.

TRWA ŚWIATOWY TYDZIEŃ KARMIENIA PIERSIĄ. Według organizacji zajmujących się zdrowiem, maluchy powinny być karmione mlekiem matki do 6 miesiąca życia, a jako uzupełnienie diety, do dwóch lat. Karmienie piersią (lub mlekiem odciąganym) to przede wszystkim zdrowie dla naszych dzieci i jeśli tylko możemy, to ofiarujmy je naszym dzieciom. Mleko mamy zapewnia ZDROWY ROZWÓJ, mniej chorób w dzieciństwie i w życiu dorosłym (na przykład zmniejszenie ryzyka otyłości). Ale to również BONUS dla MAMY – często szybszy powrót do formy.
 

Fanki błyskawicznie skomentowały zdjęcie

Na koniec trenerka zapytała internautki, czy karmią piersią. Fanki chętnie zaczęły dzielić się własnymi doświadczeniami w komentarzach. 

Zgadzamy się! Karmiłam córeczkę 20 miesięcy i sama powiedziała „cycy ble”
Karmiłam pierwsze dziecko i teraz drugie tez karmie
8 miesięcy odciągania mleka. I razy dwa. Nie wspominam tego najlepiej. No ale czego się nie robi dla dzieci!
3 lata karmienia piersią. Po dwóch miałam dość, ale jestem z siebie dumna!

Pod wpisem udzieliła się wybitna polska lekkoatletka, Monika Pyrek, która potwierdziła, że karmiła piersią. Z kolei Joanna Moro zdecydowała się poprzeć wpis i zamieściła serię emotikonek w kształcie serca. 

 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Czy karmienie piersią zabezpiecza przed ciążą?
Więcej o: