Jak uzyskać bon 500 plus na wakacje? Gdzie złożyć wniosek?

Bon turystyczny to świadczenie o wartości 500 złotych. Jest przyznawane od 1 sierpnia każdemu dziecku. Celem świadczenia jest wsparcie polskich rodzin i umożliwienie im wyjazdu na wakacje z dziećmi oraz wsparcie branży turystycznej. Co należy zrobić, aby uzyskać bon 500 plus na wakacje?

Bon 500 plus na wakacje ruszył 1 sierpnia

Już od 1 sierpnia 2020 roku można starać się o Polski Bon Turystyczny. Cieszy się on bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedsiębiorstw, które przystąpiły do programu, jak i rodzin, które od razu wystąpiły o świadczenie.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Bon turystyczny - lista firm. Już 5 tys. firm w programie Polski Bon Turystyczny

Bon 500 plus na wakacje - gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny można wykorzystać przede wszystkim na nocleg dziecka. Można również płacić nim za kolonie czy obozy. Listę podmiotów turystycznych, w których można wykorzystać bon turystyczny przygotowała Polska Organizacja Turystyczna. Cały spis jest dostępny TUTAJ.

Bon 500 plus na wakacje – gdzie złożyć wniosek?

Bon 500 plus na wakacje nie wymaga złożenia wniosku. Świadczenie w formie bonu turystycznego jest przyznawane na dziecko, na które już przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy 500 plus. Co ważne, na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 złotych. Jeżeli nasze dziecko jest niepełnosprawne należy nam się dodatkowy bon w wysokości 500 złotych.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Aby skorzystać z bonu turystycznego wystarczy mieć aktywny profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Po potwierdzeniu danych osobowych, należy aktywować bon. Można zrobić to w dogodnym dla nas momencie.

Jedynie rodzice dzieci niepełnosprawnych są zobowiązane do złożenia oświadczenia. Także na platformie ZUS.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Jak aktywować bon 500 plus? Bon pobierzemy na stronie ZUS-u

Bon 500 plus na wakacje – kto korzysta ze świadczenia?

Bon turystyczny cieszy się olbrzymią popularnością. Zgodnie z danymi ZUS-u z bonu turystycznego będzie mogło skorzystać prawie 6,5 miliona polskich dzieci.

Więcej o: