Pamiętacie Stephanie Tanner z "Pełnej Chaty"? Odtwórczyni roli ma za sobą uzależnienie, rozwód i walkę o dzieci

Jodie Sweetin zyskała sławę pod koniec lat 80. dzięki roli Stephanie Tanner w serialu "Pełna Chata". Zaraz po zakończeniu produkcji, zaczęła mieć problemy z nadużywaniem narkotyków i alkoholu. Uzależnienie wielokrotnie wprowadziło ją w tarapaty.

Jodie Sweetin większość z nas kojarzy z serialu „Pełna Chata”, w którym zagrała w pod koniec lat 80., gdy była dzieckiem. Produkcja serialu zakończyła się w 1995 roku. Od tego momentu w życiu Jodie pojawiło się wiele trudności.

Walka z uzależnieniem od narkotyków

W swoim pamiętniku z 2009 roku „UnSweetined” Jodie wyznała, że wypiła dwie butelki wina na weselu Candace Cameron i Valeri Bure. Podczas uroczystości miała zaledwie 14 lat. Jodie opisała, że pierwszy kieliszek wina dał jej pewność siebie, której szukała przez całe życie. Niestety przez to uzależniła się od alkoholu. 

Przez resztę lat 90. większość czasu spędzała nauce w szkole średniej i studiowaniu na Uniwersytecie Chapman. W okresie studenckim Sweetin walczyła z nadużywaniem narkotyków i alkoholu. Zaczęła się leczyć. Przez 10 lat udało jej się zachować trzeźwość.

Jodie Sweetin ma dwie córki

W 2002 roku Jodie poślubiła Shauna Holguina. Aktorka wyznała, że chciała skupić się na rodzinie. W 2006 roku Jodie i Shaun jednak rozwiedli się. Rok później Sweetin wyszła drugi raz za mąż za koordynatora transportu filmowego Cody'ego Herpina, z którym ma córkę Zoie. 

W 2006 roku w telewizyjnym programie "Good Morning America" Jodie przyznała się do uzależnienia narkotykowego (od metamfetaminy) i leczenia odwykowego. Nałóg narkotykowy aktorki był tak silny, że w 2008 roku znowu wszystko kręciło się wokół tego problemu.

 

Jodie i Cody rozstali się w 2009 roku i wzięli rozwód. Aktorka w 2010 roku urodziła drugie dziecko - Beatrix, której ojcem jest Morty Coyle. Jodie i Morty zostali małżeństwem w marcu 2012 roku, ale już w kolejnym doszło do rozpadu ich związku. Rozwód sfinalizowali w 2016 roku.

Jodie Sweetin przyznała, że problemy z narkotykami sprawiły, że była nieodpowiedzialnym rodzicem, podobnie jak jej matka, która zostawiła ją, gdy była dzieckiem na imprezie. Dla dobra dzieci, Jodie Sweetin zdecydowała się na walkę z uzależnieniami. Dzięki temu do tej pory jest trzeźwa. Obecnie Jodie Sweetin koncentruje się na karierze aktorskiej i wychowaniu córek.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?
Więcej o: