Bon turystyczny - lista firm. Już 5 tys. firm w programie Polski Bon Turystyczny

- Przewidujemy, że jeszcze dziś liczba firm zgłoszonych do programu Polski Bon Turystyczny przekroczy 5 tys. - powiedział w środę wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy w Telewizji Republika. Gdzie można znaleźć wykaz firm, które biorą udział w programie Polski Bon Turystyczny?

Bon turystyczny - lista firm się wydłuża

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym weszła w życie 18 lipca. Już25 lipca ruszyła rejestracja firm, które są zainteresowaniem przystąpieniem do programu Polski Bon Turystyczny. A już 1 sierpnia bon na wakacje trafi do polskich rodzin.

Turyści będą mogli aktywować bon po północy z 31 lipca na 1 sierpnia i aż do marca 2022 roku można go zrealizować

- poinformował Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju, w rozmowie z TVP3.

W Telewizji Republika wiceminister zaznaczył, że system rejestracji przedsiębiorców, którzy zgłaszają się do programu Polski Bon Turystyczny, działa bez żadnych zakłóceń. Dodatkowo wspomniał, że przystąpienie do programu jest bardzo proste. Przedsiębiorca musi odwiedzić Platformę Usług Elektronicznych ZUS i:

Jednym kliknięciem można się zgłosić do tego programu, (...) akceptując warunki uczestnictwa, ale też weryfikacji

- zachęcał Gut-Mostowy.

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?

Bon turystyczny – lista firm zostanie opublikowana przez Polską Organizację Turystyczną

Polska Organizacja Turystyczna jest odpowiedzialna za kontrolowanie firm, które zgłaszają się do programu. Ustawa przewiduje, że bon na wakacje można wykorzystać we wszystkich firmach z branży turystycznej. O przystąpienie do programu mogę więc starać się między innymi agroturystyki, pensjonaty, hotele czy biura podróży.

Mogą one pakietować usługi turystyczne, czyli oprócz noclegu oferować np. usługi przewodnickie, spływy kajakowe czy stoki narciarskie w zimie

- podpowiedział wiceminister Gut-Mostowy.

Co ważne nie ma żadnych ograniczeń czasowych mówiących o tym, do kiedy firmy mogą przystąpić do programu. Jedyny wymóg, który muszą spełnić podmioty turystyczne to zarejestrowana w Polsce legalnie działająca firma.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: 500 plus na wakacje. Co trzeba wiedzieć o bonie turystycznym?

Więcej o: