Jak aktywować bon 500 plus? Bon pobierzemy na stronie ZUS-u

Już w nocy z piątku na sobotę, z 31 lipca na 1 sierpnia będzie można aktywować bon turystyczny. Bonem 500 plus zapłacimy za wypoczynek dzieci. Wśród usług, które możemy opłacić są wczasy, kolonie oraz obozy dla najmłodszych. Jak aktywować bon 500 plus? I jak pobrać 500 plus na wakacje?

Kiedy rusza bon na wakacje dla dzieci?

Na bon turystyczny czeka wiele rodzin w Polsce. Początkowe obietnice – 1000 zł dla każdego etatowego pracownika z zarobkami niższymi niż 5000 zł brutto – zmieniły się w bon na wakacje dla dzieci. Przysługuje on wszystkim dzieciom, które już teraz korzystają ze świadczenia 500 plus. Bon turystyczny nie jest zależny od dochodów rodziców. Pieniądze trafią do każdego dziecka. 

WIĘCEJ NA TEMAT WARUNKÓW PRZYZNANIA BONU NA WAKACJE DLA DZIECKA:

500 plus na wakacje. Co trzeba wiedzieć o bonie turystycznym?

Kiedy rusza bon 500 plus na wakacje?

Z piątku na sobotę będzie można aktywować bon turystyczny i z niego skorzystać

– poinformowała Polska Organizacja Turystyczna.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: Bon 500 plus. Od kiedy dostępny w PUE ZUS?

A minister Jadwiga Emilewicz podczas briefingu prasowego komentowała:

Bon turystyczny to z jednej strony wsparcie dla rodzin i ułatwienie Polakom wypoczynku, z drugiej zaś wsparcie dla branży turystycznej, która najbardziej ucierpiała na koronakryzysie.

Przystąpienie do programu 500 plus na wakacje

Wicepremier podczas konferencji prasowej w Łazienkach Królewskich w Warszawie zapowiedziała, że lista obiektów, w których można będzie zapłacić bonem, zostanie opublikowana w sobotę (1 sierpnia 2020 roku) na stronie bonturystyczny.gov.pl.

Polski Bon Turystyczny to projekt innowacyjny, oparty na systemie informatycznym PUE ZUS. Od 24 lipca podmioty gospodarcze mogą dołączać do programu, do tej pory do programu dołączyło 5600 firm. Resort rozwoju spodziewa się podwojenia tej liczby

- mówiła Emilewicz.

Zobacz wideo Czy w te wakacje będziemy mogli wyjechać za granicę? Co z obozami i koloniami dla dzieci?

Jak aktywować bon 500 plus?

Aby aktywować bony turystyczne należy zalogować się na platformie PUE ZUS. Będą mogli pobrać je rodzice dzieci do 18. roku życia. Nie trzeba wypełniać specjalnych wniosków. Wystarczy potwierdzić zgodność danych osobowych i bon trafi do naszych rąk.

Profil na PUE można założyć na przykład przy pomocy Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się na PUE, wystarczy aktywować bon kierując się wyświetlanymi poleceniami. Bon w formie kodu zostanie przesłany na podany numer telefonu lub adres e-mail.

A kiedy dokonamy płatności bonem, także otrzymamy potwierdzenie SMS-em.

Więcej o: