Tatiana Okupnik łamie kolejne tabu. Opowiedziała o swojej plastyce pochwy po porodach

Tatiana Okupnik ostatnio opowiedziała o trudnym porodzie, a teraz wyznała, że poddała się zabiegowi waginoplastyki.

Tatiana Okupnik nie boi się poruszać trudnych tematów. 42-letnia celebrytka, która jest mamą 4-letniej Matyldy i 2-letniego Tymona od jakiegoś czasu w ramach cyklu "Liczby mają imiona" publikuje nagrania, w którym kobiety opowiadają o macierzyństwie, depresji poporodowej i powikłaniach po porodzie. Podczas jednej z rozmów piosenkarka wyznała, że miała trudny, 33-godzinny poród. Teraz zdradziła, że wykonano jej zabieg waginopastyki. 

Tatiana Okupnik o waginoplastyce

Tatiana Okupnik zdradziła, że po porodzie usłyszała od lekarki: Niech pani sobie kupi kulki dopochwowe. - Powiedziano mi: poćwiczysz, potrzymasz trochę te kulki, to wszystko wróci do normy. One były u mnie w ogóle bez sensu. Moje mięśnie były rozerwane po całej długości, nie miały jak pracować - wytłumaczyła. Piosenkarka poddała się zabiegowi waginoplastyki. 

Waginoplastyka to zabieg skierowany do kobiet, u których w wyniku porodu naturalnego doszło do pęknięcia, rozciągnięcia pochwy albo krocza, a także, u których w wyniku innych czynników nastąpiło rozciągnięcie lub obniżenie pochwy. Zabieg wykonuje się nie tylko z powodów estetycznych, lecz również ze względu na dyskomfort fizyczny, który pacjentka może odczuwać na co dzień. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym lub w znieczuleniu ogólnym.

- Wiem, jak diametralną różnicę w jakości życia poczułam po operacji na rectocele – to się nazywa plastyka pochwy. I to nie jest tylko po to, żeby twoja cipka – pochwa wyglądały ładnie, tylko po to, żeby organizm mógł podjąć funkcje fizjologiczne - wyjaśniła piosenkarka.

Dziewczyny przeżywają te sytuacje na co dzień. Zamiata się je pod dywan. Sprzedaje się różowy obrazek macierzyństwa. W moim otoczeniu każda dziewczyna coś ma. I to nie jest tylko konfiguracja naszego otoczenia. Taka jest rzeczywistość!

- stwierdziła. Niedawno piosenkarka odniosła się do zdjęć publikowanych przez Annę Lewandowską, która niedawno urodziła drugie dziecko. Przyznała, że mogą spowodować depresję. Zobacz artykuł: Tatiana Okupnik o zdjęciach po porodzie Anny Lewandowskiej: mogą spowodować depresję

Zobacz wideo Tatiana Okupnik po raz kolejny opowiada o trudach porodu i koniecznych badaniach
Więcej o: