Mama napisała wzruszający list do swojego syna. "Dziecko, którym byłeś, odeszło. Jestem w szoku"

Narodziny drugiego dziecka to zmiana dla całej rodziny. Pojawienie się rodzeństwa u pierwszego dziecka może wywołać niepokój. Blogerka Krista Ward napisała do swojego starszego syna wzruszający list. Zapewniła, że zawsze będzie go kochać.

Narodziny drugiego dziecka to ogromna radość, lecz także duża zmiana dla jedynaka, który dotąd zazwyczaj był oczkiem w głowie rodziców. Każde dziecko powinno zostać przygotowane przez rodziców do pełnienia nowej roli. Trzeba poświęcić mu czas i całą energię oraz budować nową, trwałą więź. Jedna z mam skierowała wzruszające słowa do swojego starszego dziecka, które od niedawna ma rodzeństwo.

"Lovely Pregnacy" - profil skierowany do każdej mamy

"Lovely Pregnacy" to profil na Instagramie, który zrzesza mamy na całym świecie. Kobiety opisują swoje przeżycia, obawy i trudności związane z macierzyństwem. Są też momenty, kiedy matki pokazują, jak bardzo są szczęśliwe, pełniąc tę rolę. Niektóre historie są bardzo osobiste. Można liczyć tu na słowa otuchy i wsparcie. 

 

Krista Ward napisała poruszający list do swojego starszego dziecka

Krista Ward jest matką dwójki dzieci. Kobieta prowadzi bloga "Kisses from boys". Zdecydowała się napisać krótki, ale bardzo wzruszający list do swojego starszego dziecka. Podkreśliła, że jej synek w tak krótkim czasie bardzo szybko się zmienił. 

Ty byłeś dzieckiem. Naszym pierwszym. Przez pewien czas jedynym. Dopóki nie podrosłeś i przyszło na świat twoje rodzeństwo. Dziecko, którym byłeś, odeszło. Jestem w szoku. Ponieważ wszyscy mi mówili, ale ja im nie wierzyłam. Powiedzieli mi, że nagle będziesz wyglądać doroślej. Że w pewnym momencie będę zdziwiona wszystkimi rzeczami, które potrafisz zrobić

- napisała wzruszona mama. 

Po czym dodała, że nikt i nic nie zmienił więzi, które powstały przez ten czas. W liście zapewniła o bezgranicznej miłości oraz tym, że zawsze będzie dla niej bardzo ważny. Tak jak nowy braciszek. 

Chociaż cały czas rośniesz, jesteś nadal bardzo mały. (...) Drugi dzidziuś nie sprawi, że ty przestaniesz być dzieckiem. (...) Dlatego trzymam cię dziś mocno w ramionach i całuję policzki, mój pierwszy

- dodała kobieta.

Wyznała, że nie będzie wymagała od dziecka więcej, gdy przyjdzie na świat jego rodzeństwo. 

Dlatego dziś wieczorem mocno cię tulę, wdycham, całuję w policzek. I pamiętaj, że nigdy nie będziesz za duży, żeby być moim dzieckiem

- podsumowała Krista.

 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo
Więcej o: