Córka Andrzeja Dudy. Kim jest Kinga Duda?

Kinga Duda to jedyna córka prezydenta Andrzeja Dudy. Dziewczyna ma 25 lat. Przez pewien czas mieszkała w Londynie, gdzie pracowała w renomowanej kancelarii. Teraz na dobre wraca do Polski. Będzie robić aplikację adwokacką.

Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą i córką Kingą Dudą oczekiwali na wyniki wyborcze w Pułtusku na Mazowszu. Córka prezydenta nieoczekiwanie zabrała głos. Z jej ust wybrzmiały słowa: - "Wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek". Kim jest Kinga Duda? Gdzie studiuje? Czy ma chłopaka?

 

Kim jest Kinga Duda?

Kinga Duda jest jedynym dzieckiem Prezydenta Polski Andrzeja Dudy i jego żony Agaty Kornhauser-Dudy. Urodziła się w 1995 roku w Krakowie. Studiowała prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, podobnie jak jej tata. W 2019 roku została magistrem. Była wzorową studentką. Dzięki temu Kinga wraz z grupą najlepszych studentów z uniwersytetu zdobyła wyróżnienie w konkursie prawniczym w Wiedniu. Nagrodą był staż w renomowanej kancelarii prawniczej związanej z arbitrażem w Londynie. Ukończyła studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na Katolickim Uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie, aby kontynuować karierę międzynarodową. Pracuje w kancelarii, w której wcześniej odbywała staż.

Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy, ponieważ zdecydowała się na przedłużenie współpracy

- powiedział pracownik kancelarii w rozmowie z Onet.pl.

Kinga Duda rozpocznie aplikacje adwokacką

Jak się okazało ojciec prezydenta, prof. Jan Tadeusz Duda w rozmowie z Super Expressem zdradził, że Kinga Duda zostanie w Polsce i rozpocznie aplikację adwokacką. Cała rodzina jest z niej bardzo dumna. 

Jestem niesamowicie dumny z mojej wnuczki. Kinga zaczyna aplikację w Polsce. Zakończyła już prawie staż zagraniczny i już nie jedzie za granicę. Coś tam ma jeszcze do zrobienia, ale to już końcówka i wykona ją zdalnie. Cieszę się, że Kinga będzie na miejscu. Bardzo jej kibicuję i trzymam za nią kciuki

- powiedział dziadek Kingi Dudy w rozmowie z tabloidem "Super Express".

 

Kinga Duda spotykała się z Maciejem Musiałem?

O życiu prywatnym Kingi Dudy wiemy nie wiele. Jakiś czas temu media spekulowały na temat jej romansu z Maciejem Musiałem. Doniesienia te zostały szybko zdementowane, ponieważ sam aktor zabrał głos w tej sprawie podczas wizyty w programie Kuby Wojewódzkiego

Nie, nie byliśmy nigdy razem

- powiedział Maciej.

Aktor dodał, że poznali się całkiem przypadkiem przez wspólnego znajomego i to zaraz po tym, jak Andrzej Duda został prezydentem. Wówczas Musiał wyjaśnił, że zaczepił ją na Facebooku, a później znowu spotkali się na imprezie znajomego. Opowiedział o krępującej sytuacji dla Kingi. 

To było bardzo urocze, bo ona sobie kompletnie z tym nie radziła. Wszyscy jej znajomi robili jej zdjęcia, kręcili sobie z nią filmiki... Tłumaczyłem jej, że musi wyznaczać granice

- tłumaczył Maciej Musiał.

Podczas relacji na żywo na Facebooku, Andrzej Duda został zapytany o status związku jego córki. Wówczas odpowiedział:

Kinga, czyli moja córka, ma 25 lat, jest osobą dorosłą, samodzielną, sama decyduje o sobie. Nie jest jeszcze zamężna, ma chłopaka, jest z nim szczęśliwa, o ile wiem (...)

Teraz wiemy, że najprawdopodobniej chłopak Kingi Dudy to Bartłomiej Staszczak, który jest studentem medycyny. 

 

Kinga Duda wygłosiła przemówienie podczas wieczoru wyborczego

Kinga Duda zdecydowała, że zabierze głos podczas wieczoru wyborczego. Jej słowa zostały skrytykowane przez rzeszę gwiazd i internautów, którzy twierdzą, że córka przeczy ideologii, jaką wyznaje jej tata. 

Postanowiłam wykorzystać tę okazję, by powiedzieć kilka słów. Po pierwsze: bardzo dziękuję wszystkim, którzy oddali głos na mojego tatę, którzy wspierali go w trakcie kampanii dobrym słowem, uśmiechem, uściskiem dłoni. To naprawdę wiele dla niego znaczyło, bo dawało mu siłę, by dotrwać do końca.
Oczywiście musimy poczekać na oficjalne wyniki wyborów, ale wiem, że jeśli za kilka dni okaże się, że tata wygrał wybory, to będzie dobrze wykonywał swoje zadanie, bo jest dobrym człowiekiem, kocha ludzi i kocha ten kraj. Zrobi wszystko, żeby dla Polski było jak najlepiej.
Jednak niezależnie od tego, kto wygra te wybory, chciałabym zaapelować do Państwa, aby nikt z nas nie bał się wyjść z domu. Ponieważ niezależnie od tego, w co wierzymy, jaki mamy kolor skóry, jakie mamy poglądy, jakiego kandydata popieramy i kogo kochamy, wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy zasługujemy na szacunek. Nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści. Absolutnie nikt. Szanujmy się
 

Kinga Duda ma inne zdanie niż Andrzej Duda?

Jak się okazuje, Andrzej Duda już nie raz wspominał o tym, że jego poglądy i córki zdecydowanie się różnią. W wywiadzie dla Polsatu wyjaśnił, że młodzi zawsze lubili się buntować, bo taka ich natura. 

Myślę, że młodzi zawsze są tacy trochę "anty" tym, którzy akurat rządzą. Taka jest natura młodych, że oni zawsze są trochę zbuntowani, zawsze trochę kontestują

- wyjaśnił prezydent.

 

Przeczytaj także:

Zobacz wideo
Więcej o: