Anja Rubik: Zdaję sobie sprawę, że za parę lat czterdziestka. Modelka zdradziła, czy planuje założyć rodzinę

Anja Rubik to jedna z najpopularniejszych polskich modelek. W ostatnim wywiadzie dla "Vivy" zdradziła, czy w najbliższym czasie planuje zostać mamą.

Anja Rubik osiągnęła ogromny sukces jako modelka na światowych wybiegach. Zaangażowała się także w sprawy społeczne. Chce zwiększyć wiedzę polskiej młodzieży z zakresu edukacji seksualnej. Walczy również przeciwko dyskryminacji mniejszości. Anja Rubik wkrótce ukończy 37 lat. Czy planuje założyć rodzinę? O swoich dylematach związanych z macierzyństwem opowiedziała w rozmowie z "Vivą". 

"Zegar biologiczny tyka"

Anja Rubik wyznała, że czuje się bardzo młodo, ale zdaję sobie sprawę, że za parę lat skończy 40 lat i w związku z tym zadaje sobie pytania: "Czy faktycznie chcę założyć rodzinę, czy chcę mieć dziecko, bo zegar biologiczny tyka?" - Mam świadomość, że już tak dużo czasu nie ma. Z drugiej strony zastanawiam się, czy ja jestem wystarczająco poważna i dojrzała, żeby wkroczyć w ten wiek? - powiedziała.

Wiadomo, że dzisiejsza 40-latka wygląda jak 30-latka, więc wiek w żaden sposób mnie nie ogranicza, ale jednak 40 brzmi poważanie. Połowa życia czy nawet więcej już jest za mną

- wyznała. Gwiazda zwróciła jednak uwagę na obecną sytuację polityczną i na swoje plany i marzenia i przyznała, że ma dylemat odnośnie macierzyństwa. 

Patrząc na to, co dzieje się na świecie, zastanawiam się, czy faktycznie chcę zapraszać nowego człowieka do tego bałaganu, czy to ma sens? Pojawiają się też oczywiście pytania, czy byłabym dobrą matką, czy dałabym sobie radę?

- powiedziała Anja.

Wyluzowana, niezbyt kontrolująca - taką mamą chciałaby być Anja Rubik

Modelka wyjaśniła, że chciałaby nadal podróżować i spełniać zawodowo, a dziecko miałoby wpływ na różne decyzje. - Jest też kwestia edukacji. Nie do końca wierzę w system edukacyjny, który moim zdaniem nigdzie nie działa tak, jak powinien… No, byłoby dużo ważnych decyzji do podjęcia - przyznała. Anja Rubik zdradziła "Vivie", że gdyby zdecydowała się założyć rodzinę, chciałaby być mamą, która jest wyluzowana i niezbyt kontrolująca. Przy okazji wyznała, że sama miała świetne dzieciństwo.

 
Zobacz wideo Czy Sandra Kubicka chce mieć dzieci? "Będę niesamowitą matką"
Więcej o: