"Pani Weroniko, proszę nie udostępniać nagiego zdjęcia córki". Fani przestrzegają Weronikę Rosati przed sharentingiem

Weronika Rosati opublikowała zdjęcie ze swoją córką. Jedna z fanek przestrzegła ją przed zjawiskiem sharentingu. "Nie piszę złośliwie, ale raczej z troski o Pani córeczkę".

Weronika Rosati wstawiła zdjęcie z córką

Weronika Rosati w grudniu 2017 roku została mamą. Aktorka często publikuje zdjęcia z małą Elizabeth. Ostatnio na Instagramie pokazała fotografię, na której mają  takie same fryzury. 

Twinning. Ela zdecydowała o naszych dzisiejszych fryzurach

- napisała w poście aktorka.

Większość fanów była zachwycona i gratulowała Weronice pomysłowej córki, natomiast jedna osoba przestrzegła ją, że nie powinna wstawiać takich zdjęć. Napisała:

Pani Weroniko, proszę nie udostępniać nagiego zdjęcia córki. Pedofile tylko na to czekają. Słyszała Pani o zjawisku "sharenting"? Proszę o tym poczytać. P.S. Nie piszę złośliwie, ale raczej z troski o Pani córeczkę. Pozdrawiam Panią.
 

Czym jest sharenting?

W sieci możemy przeczytać wiele artykułów na temat zjawiska sharentingu, przed którym ostatnio się przestrzega. Mianem sharentingu nazywa się zachowanie rodziców, którzy często i niekoniecznie w przemyślany sposób publikują zdjęcia swoich dzieci na portalach społecznościowych. Takie zachowanie opiekunów może być niebezpieczne i może zaszkodzić dzieciom. Często nie wiemy, kto ogląda nasze zdjęcia, relacje lub inne materiały, które dodajemy w social mediach.

Jak czytamy w poradniku "Sharenting i wizerunek dziecka w sieci", który został opracowany w ramach kampanii "Nie zagub dziecka w sieci":

Skutki nierozważnego publikowania zdjęć i filmów oraz ujawniania informacji z życia dziecka mogą być bardzo poważne. O ile wrzucenie kilku neutralnych fotografii, przedstawiających pozytywne wydarzenia z jego udziałem nie jest niczym złym, to dokumentowanie każdego momentu z życia dziecka może przynieść skutki odwrotne od zamierzonych i tym samym narazić je na dodatkowe ryzyko w sieci. Nieodpowiedzialne udostępnianie na dużą skalę informacji o dziecku może mieć wpływ na jego życie nie tylko teraz, ale także w przyszłości.

O jakich zagrożeniach mowa?

Kiedy twoje zdjęcie zostanie opublikowane w internecie, przestajesz mieć nad nim pełną kontrolę i nie możesz mieć pewności, kto i w jaki sposób się nim posłuży. Każdy może je pobrać, skopiować, udostępnić, przerobić, chociażby do tworzenia ośmieszających twoje dziecko, memów.

Materiały na temat twojego dziecka mogą także zostać bezprawnie wykorzystane w celach majątkowych bądź przestępczych. Eksperci wskazują, że media społecznościowe są bardzo często terenem poszukiwań dla pedofilów, którzy nagminnie pobierają z nich zdjęcia dzieci i handlują nimi na zamkniętych forach internetowych. Szacuje się, że nawet połowa materiałów gromadzonych przez pedofilów pochodzi z portali społecznościowych.

Zobacz wideo Córka Weroniki Rosati tańczy! Na głowie ma warkoczyki
Więcej o:
Copyright © Agora SA