Rafał Trzaskowski: 200 zł dodatku do emerytury dla matek za każde dziecko

Rafał Trzaskowski przedstawił ważny postulat. Kandydat na prezydenta chce, aby matki dostały 200 zł dodatku do emerytury na każde dziecko.

Pomysł Rafała Trzaskowskiego, aby pomóc mamom

W niedzielę 5 lipca Rafał Trzaskowski wraz ze swoją żoną w Katowicach przedstawili ważny postulat - 200 zł dodatku do emerytury dla matek za każde dziecko. Na swoim Facebooku napisał:

Państwo musi docenić pracę i poświęcenie polskich matek. Dlatego deklaruję, że przygotuję rozwiązania, które wynagrodzą ich trud. Rozmawialiśmy o tym z Gosią wiele razy. Nie może być tak, że kobieta, która przez lata wychowując dzieci, nie wypracowała przyzwoitej emerytury i przez to będzie żyła w biedzie.
Zobacz wideo Dziennikarka zasłabła podczas wypowiedzi Trzaskowskiego. On podał jej wodę i... dokończył wypowiedź

Kontynuował, że macierzyństwo to "cudowne doświadczenie, misja, a przede wszystkim - ogromna odpowiedzialność." i że powinno być w końcu docenione.

Godność kobiety to także możliwość wyboru drogi życiowej. Czy ta praca jest mniej wartościowa? Oczywiście, że nie. I państwo w końcu musi wziąć to pod uwagę.

- kontynuował Trzaskowski.

200 zł dodatku do emerytury dla mam

Rafał Trzaskowski na koniec wpisu, dodał:

Rozwiązaniem jest 200 zł dodatku do emerytury za każde dziecko. To pozwoli matkom mieć godne i sprawiedliwe emerytury za ogromną pracę, której do tej pory system emerytalny nie dostrzegał. Zmienimy to!

W Katowicach żona kandydata Małgorzata Trzaskowska wyraziła swoje zdanie. Uważa, że matki wychowujące dzieci powinny być docenione i otrzymywać dodatek do emerytury - przyjemniej 200 zł za każde dziecko.

Wiele razy o tym z Rafałem rozmawiałam. Ufam mu i wiem, że tego dopilnuje, wy też możecie mu zaufać

- powiedziała.

Więcej o: