Maren Morris usunęła zdjęcia dziecka z Instagrama. Pije przy nim? Mamy boją się o jego bezpieczeństwo

Maren Morris to piosenkarka country, która pod koniec marca została mamą syna, Hayesa. Od czasu porodu publikowała sporo zdjęć z dzieckiem. Niestety za każdym razem spotykała ją krytyka ze strony obserwujących ją mam. Tak samo było i w tym przypadku.

Mamy zaniepokojone o dziecko gwiazdy

Maren Morris, piosenkarka country skasowała wszystkie zdjęcia trzymiesięcznego syna, Hayesa z Instagrama. "Jestem krytykowana za każdym razem kiedy cokolwiek opublikuję" - napisała na Twitterze i zapowiedziała, że zdjęć z dzieckiem już wrzucać nie będzie.

Decyzja Maren spowodowana była zdjęciem, na którym piosenkarka wypoczywa z dzieckiem na dmuchanym materacu na wodzie. Dziecko nie ma na sobie kamizelki ratunkowej, a mama w ręku trzyma puszkę z piwem.

 

Obserwatorki Maren natychmiast podniosły alarm. Sugerują, że naraziła na niebezpieczeństwo syna. Zwracają uwagę, że dziecko powinno mieć na sobie kamizelkę ratunkową. Piszą też, że Maren nie powinna pić alkoholu przy dziecku. W obronie gwiazdy stanął jej mąż. Napisał na Twitterze:

Moja żona nie potrzebuje mojej obrony, ale i tak napiszę, że jest świetną matką, a mój syn nie był w niebezpieczeństwie. Był na dmuchanym materacu, 30 centymetrów nad wodą, trzymany przez dorosłą osobę, podczas gdy pięciu innych dorosłych stało na pomoście i patrzyło na niego, żeby tylko ona mogła zrobić zdjęcie.

Dodał także, że Hayes ma dwie profesjonalne kamizelki, które są na niego zazwyczaj nakładane i że Maren czasem też może napić się drinka, zasługuje na niego. W jej obronie stanęły także niektóre fanki. Piszą, że zdjęcie jest słodkie, widać, że woda jest płytka. 

Picie alkoholu przy dziecku

Domyślamy się, że piosenkarka nie pływała godzinami z dzieckiem w takiej pozycji, raczej było to pozowanie do zdjęcia. A co z piciem przy dziecku? Już w 2017 roku Joanna Biszewska, redaktorka edziecko.pl cytowała brytyjskie badania:

- To niepokojące, że dorośli, mimo że starają się być najlepszymi rodzicami dla swoich dzieci, mają ogromną lukę w wiedzy. Nie widzą problemu w tym, że piją procentowe napoje przy dzieciach i zajmują się nimi pod wpływem alkoholu. Z danych z naszego raportu dowiedzieliśmy się, że prawie 30 proc. rodziców uważa, że nie ma nic złego w tym, że od czasu do czasu wypiją przy dzieciach więcej niż jeden kieliszek wina - mówił w tekście "Even moderate drinking by parents can upset children - study" w brytyjskim dzienniku "The Guardian" szefowa IAS, Katherine Brown.

Jolanta Ryniak, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, superwizor i specjalistka psychoterapii uzależnień z Centrum Dobrej Terapii w Krakowie mówiła wtedy:

- Ważne, aby rodzic był wtedy przykładem i nie nadużywał alkoholu przy dziecku, ale wypijał go w ograniczonej ilości. Zawsze należy pamiętać też o tym, że w przypadku opieki nad małym dzieckiem jedna osoba dorosła powinna być trzeźwa.

Zobacz wideo
Więcej o: