Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" nieprawidłowo wozi dziecko w samochodzie? "Taka sytuacja już nie będzie miała miejsca"

Łukasz i Oliwia ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" są od niedawna rodzicami i zaczęli prowadzić kanał na YouTubie. Internauci podczas oglądania pierwszego filmiku dopatrzyli się tego, że młodzi rodzice źle zapięli pasy w foteliku dziecka. Łukasz postanowił odpowiedzieć na komentarze.

Łukasz i Oliwia poznali się wiosną 2019 roku w programie "Ślub od pierwszego wejrzenia". Ich związek przetrwał, a Oliwia urodziła dziecko. Para opublikowała pierwszy filmik na Youtube. Łukasz i Oliwia pokazali na nim trochę swojego prywatnego życia. Internauci zwrócili uwagę na to, że pasy foteliku samochodowym ich synka są nieprawidłowo zapięte. Stwierdzili, że dziecko ma zdecydowanie zbyt lekko zamocowane pasy. Ostrzegli, że gdyby doszło do wypadku, zderzenie mogłoby dla małego Frania skończyć się tragicznie.

Łukasz ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia": Taka sytuacja już więcej nie będzie miała miejsca"

26 maja na świat przyszedł syn Oliwii i Łukasza W końcu. Uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" są bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Dokumentują swoje życie codzienne nie tylko na YouTube, lecz także na Instagramie i Facebooku. Na uwagi, które znalazły się pod ostatnim filmikiem, postanowili odpowiedzieć.

Dziękujemy za cenną uwagę. Taka sytuacja więcej nie będzie miała miejsca 

- zapewnił Łukasz

 

Jak bezpiecznie przewozić dziecko w foteliku?

Polskie prawo i zdrowy rozsądek nakazują przewozić wszystkie dzieci do osiągnięcia 150 cm wzrostu w fotelikach samochodowych. Jak najdłużej się da, wozimy dzieci tyłem do kierunku jazdy. Za każdym razem, gdy montujemy fotelik w aucie, musimy sprawdzić, czy pasy mocujące nie są skręcone, zbyt luźne lub nieprecyzyjnie zapięte. Sprawdzamy także zapięcie pasów wewnętrznych w fotelikach dla młodszych dzieci. W tym przypadku panuje zasada: "im ciaśniej zapięte pasy, tym bezpieczniej". Oczywiście w dziecku nadal musi móc krążyć krew, ale likwidujemy wszelkie "luzy". 

Zobacz wideo To nagranie z wypadku pokazuje, dlaczego powinniśmy wozić dziecko w foteliku
Więcej o: