Małgorzata Rozenek zdradziła, ile kilogramów chce schudnąć po ciąży. Przy okazji ujawniła sekret, którego nauczył ją show biznes

Małgorzata Rozenek planuje powrót do formy po ciąży. Nie zamierza jednak pokazywać na Instagramie "nieistniejącej rzeczywistości" i daje sobie czas na cały proces, który ma być przeprowadzony zdrowo i z zadbaniem o podtrzymanie laktacji.

Powrót do formy po ciąży to często poruszany w mediach społecznościowych temat. Mamy widzą zdjęcia gwiazd, które prezentują szczupłą sylwetkę kilka dni po porodzie albo modelek, które pokazują płaskie brzuchy w bikini i zastanawiają się "co jest ze mną nie tak". Na szczęście pojawiają się głosy, także w mediach społecznościowych pokazujące prawdziwe oblicze macierzyństwa. Widzimy, że brzuch, który nie wchłoną się kilka miesięcy po porodzie, nie jest czymś, za co powinnyśmy się wstydzić. Ostatnio problem powrotu do sylwetki po ciąży opisała Paula Tumala. Temat brzucha po ciąży często porusza Gosia Włodarczyk, @pani_fizjotrener, która pochwaliła Małgorzatę Rozenek za ostatni post.

Małgorzata Rozenek i jej powrót do formy po ciąży

Od porodu Małgorzaty Rozenek minął prawie miesiąc. Gwiazda często pokazuje małego Henia na Instagramie. Opisała drogę, jaką wraz z mężem, Radosławem Majdanem musieli przejść, żeby zajść w ciążę. Zdradziła, że syn przyszedł na świat przez cesarskie cięcie. Teraz opisała, że planuje powrót do formy. Już za trzy tygodnie może zacząć robić ćwiczenia dla kobiet po ciąży. Jednak mniejszy rozmiar nie jest dla niej najważniejszy.

Do końca połogu (wtedy można zacząć ćwiczyć po cc) zostało mi 3 tyg. Zaczynam już powoli myśleć, jak się za cały proces zabrać. Chcę to zrobić z głową i bez krzywdy dla siebie i pokarmu. Chciałabym Henia jeszcze dłuższy czas pokarmić. Wiem, że nie będzie łatwo, ani że nie ma drogi na skróty, ale niemożliwe nie istnieje, wiec wierzę, że się uda, a tymczasem jestem grubaską, ale najważniejsze, że jestem bardzo szczęśliwą grubaską. Bo naprawdę są na świecie ważniejsze rzeczy niż rozmiar, który nosimy, wiec jak znowu pomyślicie, że szybko wróciłam do formy, wróćcie do tego zdjęcia.
 

Małgorzata Rozenek i sztuka pozowania

Na zdjęciu, o którym pisze, pozuje w stroju kąpielowym w prążki, w którym pokazała się także w ostatnich dniach przed porodem. Zdradziła, że wiele jej instagramowych zdjęć to ujęcia pozowane, na których Małgorzata ustawiła się w korzystnej pozycji, tak, żeby sylwetka wydawała się smuklejsza niż w rzeczywistości. Tak to opisuje:

Po tylu latach po prostu wiem jak się ustawić, żeby wyglądać lepiej, szczuplej, korzystniej, ale nie chcę tworzyć jakiejś nieistniejącej rzeczywistości i dlatego pokazuje Wam, jak teraz wyglądam. Wciąż zostało mi 12 nadprogramowych kilogramów (to zdjęcie też jest najlepszym z kilkudziesięciu, jakie mi Tadzio zrobił). 12 kg, które będę chciała w miarę szybko, ale najważniejsze - zdrowo zrzucić.
Zobacz wideo
Więcej o: