Kristen Bell krytykowano, że 5-letnia córka nosi pieluchę. Teraz udało się z niej zrezygnować. Jak?

Kristen Bell w rozmowie z Today's Parent opowiedziała, że w końcu przekonała swoje dziecko do odstawienia pieluch. "Wciąż odpowiadałam tym samym, że każde dziecko jest inne".

Kristen Bell opowiedziała o swojej córce

Kristen Bell to aktorka, która podkłada głos pod Annę z Krainy Lodu. Jest mamą dwójki dzieci. Na swoim Instagramie często mówi o różnicach, które zauważyła między jej dwiema córkami - pięcioletnią Deltą i siedmioletnią Lincoln. Niedawno w swoim autorskim programie wyznała, że mierzy się z problemami macierzyńskimi, ponieważ jej pięcioletnia córka do niedawna nie potrafiła korzystać z toalety.

Ostatnio Kristen ujawniła swój magiczny sekret szkolenia w toalecie. Aktorka w rozmowie z Today's Parent opowiedziała, że w końcu przekonała swoją najmłodszą córkę, Deltę, do zaprzestania noszenia pieluszek w wieku pięciu lat. 

Wiesz, co musimy zrobić? Budzimy ją około 23:00, kiedy jest jak zombie i wkładamy ją na toaletę

- powiedziała Kristen.

Zwracając się do wieku swojej córki, mama ujawniła również, że niektórzy ludzie krytykowali ją za to, że wcześniej nie zmuszała córki do przejścia na nocnik i zrezygnowania z pieluszek.

Wciąż odpowiadałam tym samym, że każde dziecko jest inne

- dodała aktorka.

Odpieluchowanie - najczęstsze błędy rodziców

Pozbycie się pieluszek to ważny etap w życiu każdego dziecka i rodzica. Podpowiadamy co zrobić, aby proces przestawiania na nocnik był łagodny i nie stresował malucha ani jego rodziców czy opiekunów. Unikaj:

Zaczynania trening czystości zbyt wcześnie - nie ma magicznej daty, która byłaby właściwa dla każdego dziecka. Większość dzieci nabywa odpowiednich umiejętności fizycznych i psychicznych niezbędnych do odpieluchowania pomiędzy 18. a 24. miesiącem życia, ale niektóre nie są gotowe do trzeciego, a nawet czwartego roku życia. Przyglądaj się fizycznym, poznawczym i behawioralnym sygnałom, jakie wysyła dziecko i wtedy podejmij decyzję czy można już spróbować odzwyczajania od pieluszki.

Wywierania presji - jeśli dziecko samo wykazuje zainteresowaniem nocnikiem, to wspaniale. Ale nie powinno się go zmuszać. Jeśli się denerwuje, może zacząć powstrzymywać stolce, co doprowadzi do zatwardzenia i innych problemów

Karania dziecka - opieranie się jest naturalne, karanie tylko spowoduje lęk przed treningiem albo obawę dziecka, by nie zawieść rodziców w razie niepowodzenia.

Zobacz wideo Jednorazowe pieluchy to śmierdzący problem dla planety
Więcej o: