Córka ekspertki BBC przerwała jej wywiad na żywo. Miała istotny problem związany z jednorożcem

Podczas wywiadu online na żywo doszło do zabawnej sytuacji. Dziecko podczas wywiadu mamy, wraz ze swoją maskotką - jednorożcem, przyłączyli się do rozmowy z prowadzącym BBC News.

Dziecko podczas wywiadu na kanale BBC News

Po ponad trzech miesiącach pandemii rodzice przyzwyczaili się do siedzenia w domach ze swoimi dziećmi. Wielu rodziców pracowało zdalnie, przez co zdarzały się nietypowe "wpadki" z dziećmi w roli głównej  (Zobacz: Mama próbowała pracować zdalnie. Nagle usłyszała dziwny głos dobiegający z jadalni: "Słyszysz, jak oddycham?"). Jednak, jak dobrze wie każdy rodzic, nie wszystkie sytuacje daje się przewidzieć, bo kreatywność dzieci nie zna granic.

Przekonała się o tym dr Clare Wenham. Jej córka przerwała jej rozmowę na żywo. Jako ekspertka stacji udzielała właśnie komentarza stacji BBC na temat lokalnych blokad w Anglii, kiedy to dziecko Scarlett pojawiło się na ekranie i zaczęło z nią rozmawiać.

Wenham, ekspertka ds. Globalnej polityki zdrowotnej w London School of Economics dalej z kamienną twarzą przez ponad minutę starała się merytorycznie wypowiedzieć o kwestiach uzyskania dostępu do danych testowych, podczas gdy Scarlett nadal starała się zwrócić jej uwagę. W końcu córka wspięła się na biurko. 

Dziecko przed ekranem podczas wywiadu

Wenham bezskutecznie starała się zachęcić córkę, aby wyszła z kadru. Scarlett na chwilę zniknęła, po czym widzowie znów zobaczyli ją za placami mamy. Wówczas próbowała wybrać najlepszą półkę, do wystawienia swoich prac. W końcu zainteresowała się panem, z którym rozmawia jej mama i spytała się dziennikarza, jak ma na imię. Wtedy prezenter BBC Christian Fraser zaangażował dziewczynkę w rozmowę:

Scarlett, myślę, że najlepiej wygląda na dolnej półce… i jest uroczym jednorożcem.

Kiedy dziewczynka to usłyszała, zadowolona opuściła pokój, podczas gdy jej mama zakończyła wywiad, wykazując bardzo duży poziom cierpliwości i profesjonalizmu. W ciągu całego dnia nie przeprowadziłem wywiadu, który wniósłby tyle informacji - podsumował prowadzący.

To nie pierwszy raz, gdy dzieci ubarwiają wywiad na antenie BBC. Trudno wymazać z pamięci zabawne nagranie wypowiedzi profesora Roberta Kelly'ego, które pojawiło się w telewizji na żywo w 2017 roku (Zobacz: Praca zdalna przypomniała wszystkim o słynnym tacie z BBC. Mężczyzna opowiedział, co działo się po nagraniu). 

Zobacz wideo Córka Cezarego Pazury przeprowadziła z nim wywiad w ramach szkolnego projektu
Więcej o: