Pracownik apteki odmówił sprzedaży testu ciążowego, twierdząc, że "nie jest to niezbędny przedmiot"

Kobieta z Wielkiej Brytanii chciała kupić test ciążowy w pobliskiej aptece. Zdziwiła się, kiedy pracownik apteki odmówił jej sprzedaży testu.

Kobieta z Wielkiej Brytanii wybrała się na zakupy do pobliskiej apteki, aby kupić test ciążowy. Kiedy dotarła na miejsce, asystentka w aptece stwierdziła, że nie sprzeda jej testu, ponieważ "nie powinna próbować zajść w ciążę" podczas pandemii koronawirusa. Powiedziała również, że "test nie jest niezbędny".

Anonimowa mama całą historię opisała na platformie internetowej "Mumsnet". Przed próbą zrobienia zakupu, ustawiła się w kolejce przed apteką, ponieważ chciała zachować dystans społeczny dwóch metrów. Asystentka powiedział jej, że może tylko "odebrać receptę lub leki".  Kobieta poprosiła o rozmowę z farmaceutą. Asystentka nie zgodziła się i powiedziała, że jest zajęty.

Sytuacja całkowicie ją zszokowała i postanowiła opisać to poście na platformie. Napisała, że przecież mogła zostać zgwałcona lub nie planować dziecka, a zajść w ciążę i nie uważała za stosowne przesłuchiwania jej w sprawie posiadania dziecka. Internauci zdziwili się sytuacją, do jakiej doszło w aptece. Wiele osób namawiało anonimową mamę, aby złożyła skargę. Jeden z internautów napisał komentarz na temat tego, co myśli o asystentce:

Ona jest szalona! Poszedłem do apteki, aby wziąć butelkę zawiesiny paracetamolu. Uważam, że test ciążowy jest o wiele pilniejszy niż mój zakup

Inna osoba napisała:

To niedorzeczne. Z tego, co wiem, możesz brać leki, co oznaczałoby, że pozytywny test ciążowy wymagał pilnej porady medycznej. Złożyłbym również skargę

Kobieta dodała, że po tym incydencie postanowiła zamówić test ciążowy z Amazon. Przyznała, że zadzwoniła do apteki, aby złożyć skargę, ale po odebraniu telefonu miała wrażenie, że odebrała ta sama asystentka. Poprosiła o rozmowę z kierownikiem, powiedziano jej, że go nie ma i że nie będzie tego dnia w stanie oddzwonić.

Zobacz wideo Kiedy wykonać test ciążowy?
Więcej o: