Ostatnie USG przed porodem zaskoczyło mamę: Pomyślałam, to niemożliwe. Faktycznie takie włosy zdarzają się bardzo rzadko

Maja urodziła się z gęstymi i ciemnymi włosami. Fryzurę było widać już na badaniach USG w trzydziestym czwartym tygodniu ciąży. Teraz członkowie rodziny mówią na nią "Roszpunka".

Położna była zaskoczona bujną fryzurą u dziewczynki

Maja urodziła się na początku czerwca 2020 roku w szpitalu uniwersyteckim Coombe Women & Infants w Dublinie w Irlandii. Dumny rodzice to Lee Bond oraz matka pochodząca z Polski, Aleksandra Jechorek. Ku zdziwieniu zebranych przy porodzie dziewczynka przyszła na świat z gęstymi włosami. Pełniące dyżur położne stwierdziły, że już dawno nie widziały noworodka z tak pokaźną ilością włosów. 

Ostatnie USG przed porodem zaskoczyło mamę: Pomyślałam, to nie możliwe. Faktycznie takie włosy zdarzają się bardzo rzadkoOstatnie USG przed porodem zaskoczyło mamę: Pomyślałam, to nie możliwe. Faktycznie takie włosy zdarzają się bardzo rzadko Screen, Facebook: Aleksandra Jechorek

Czytaj także: Farbujesz włosy w ciąży? Czy może to wpłynąć na ich osłabienie i w konsekwencji wypadnie po ciąży?

Badanie USG w 34. tygodniu ujawniło wyjątkową fryzurę dziewczynki

Tak bujne, długie i bardzo ciemne włosy u noworodków zdarzają się naprawdę rzadko. Mama Mai, Aleksandra Jechorek zdradziła, że włosy widoczne były już po 30 tygodniu ciąży. 

 Dowiedzieliśmy się, że spodziewamy się dziewczynki na poprzednim badaniu, więc po 34 tygodniu byliśmy podekscytowani, widząc, jak bardzo urosła. Kiedy położna odwróciła ekran, szczerze mówiąc, nie mogłam uwierzyć swoim oczom. Na skanie było maleństwo z gęstymi włosami. Po prostu pomyślałam: „Nie ma mowy, to niemożliwe”

– wyjaśnia mama dziewczynki w rozmowie z Daily Star. 

Teraz Maja ma już rok. Jej włosy rosną w szalonym tempie. Teraz dziewczynka może pochwalić się objętością, o której marzy niejedna dorosła kobieta. Członkowie rodziny bardzo szybko okrzyknęli ją "Roszpunką". Mai można pleść warkocze i robić piękne kucyki. Matka dziewczynki dokłada wszelkich starać się, aby pielęgnować wyjątkowe włosy. Zdecydowała nawet, że ich nie zetnie, dopóki jej córka sama nie podejmie decyzji o długości pięknej fryzury.

Zobacz wideo Agnieszka Kaczorowska-Pela o porodzie

Przeczytaj także:

Więcej o: