Zagraniczne imiona dla dzieci. Które są najpopularniejsze?

Zagraniczne imiona są wybierane także dla dzieci w Polsce. Szczególnie celebryci wybierają nietypowe, często amerykańskie imiona. Które imiona zagraniczne cieszą się największą popularnością na świecie i w Polsce?

Wybór imiona dla dziecka nie jest łatwy. Niektórzy rodzice wybierają tradycyjne, inni z kolei inspirują się wybitnymi osobami, artystami, naukowcami, czy szukają weny poza Polską i wybierają zagraniczne imiona. 

Zagraniczne imiona dla dzieci. Które są najpopularniejsze?

Według Pameli Redmond, szefowej Nameberry, strony z najpopularniejszymi imionami dzieci w 2020 roku są Luna i Milo. Nie wiadomo, ilu dzieciom nadano to imię od początku roku, ale Pamela Redmond zdradziła, które imiona zagraniczne są najpopularniejsze na podstawie liczby wyszukiwań określonych imion na jej stronie internetowej. Najpopularniejsze zagraniczne imiona dla dziewczynek to:

 1. Luna
 2. Maeve
 3. Aurora
 4. Olivia
 5. Isla
 6. Ava
 7. Ophelia
 8. Eleanor
 9. Eloise
 10. Aurelia

Najpopularniejsze zagraniczne imiona dla chłopców to z kolei:

 1. Milo
 2. Asher
 3. Atticus
 4. Oliver
 5. Levi
 6. Silas
 7. Arlo
 8. Leo
 9. Theodore
 10. Jasper

Jakiś czas temu sprawdzaliśmy również, jakie imiona amerykańskie były najpopularniejsze w 2019 roku? Według BabyCenter, które na podstawie danych zebranych od prawie 600 tys. rodziców ustaliło, jakie amerykańskie imiona żeńskie były najczęściej wybierane  to: Sophia, Olivia, Emma, Ava, Aria, Isabella, Amelia, Mia, Riley, Aalija. Amerykańskie imiona męskie, które były najczęściej wybierane przez rodziców w 2019 roku to: Liam, Jackson, Noah, Aiden, Grayson, Caden, Lucas, Elijah, Oliver, Muhammad.

Zagraniczne imiona u dzieci polskich celebrytów

Wśród celebrytów nie brakuje oryginalnych i nietypowych imion. Marina i Wojciech Szczęśni wybrali dla synka zagraniczne imię męskie Liam. Z kolei Natalia Siwiec, gdy latem 2017 roku została mamą, wybrała swojej córce imię Mia. Syn Sary oraz Artura Boruców otrzymał natomiast oryginalne imię pochodzenia żydowskiego, Noah.

W Polsce od lat jednak na podium są te same imiona. Zamieniają się jedynie kolejnością miejsc. Najpopularniejsze imiona żeńskie z 2019 roku to Zuzanna, Julia, Maja. Imiona najczęściej wybierane dla chłopców to natomiast: Antoni, Jakub oraz Jan. 

A wy wybralibyście dla swoich dzieci imiona zagraniczne, czy bardziej podobają wam się tradycyjne, polskie imiona? Dajcie znać w komentarzach. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów
Więcej o: